8. edycja Akcji „Opatrunek na ratunek”
Newsy Obok slidera Opatrunki

8. edycja Akcji „Opatrunek na ratunek”

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio rozpoczęła 8. edycję Akcji „Opatrunek na ratunek”. Podczas akcji zbierane są bandaże, gazy, kompresy, plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata oraz środki do dezynfekcji ran w proszku. Akcja trwa do 10 listopada.

Jak podkreśla na swojej stronie Fundacja Redemptoris Missio, do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzi najbiedniejsi i najbardziej chorzy. O pomoc zgłaszają się Ci, których nie stać na leczenie w państwowych szpitalach czy wizytę u miejscowego szamana. Tropikalny klimat powoduje wiele chorób skórnych. Fundacja podkreśla również, że u osób, które żyją w tak surowych warunkach bardzo często występują rany.

– Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci – czytamy.

Czego brakuje w tamtejszych przychodniach/szpitalach?

Jak wymienia Fundacja Redemptoris Missio, w misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

– Kiedy przychodzą paczki z Fundacji to zawsze wielka radość i święto. Bywa, że nawet płótno, którym nasi wolontariusze obszywają paczki w Poznaniu jest darte na bandaże – czytamy.

Fundacja zaznacza, że przyda się każdy bandaż, czy to dziany, czy elastyczny; gazy jałowe i niejałowe; kompresy jałowe i niejałowe; plastry opatrunkowe; rękawiczki gumowe; wata i środki do dezynfekcji ran (tylko w proszku).

Akcję „Opatrunek na ratunek” można wesprzeć również poprzez wpłatę dowolnej kwoty na konto Fundacji z dopiskiem „Opatrunek na Ratunek”. Zebrane rzeczy można wysłać lub dostarczyć osobiście do Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, przy ul. Junikowskiej 48 w Poznaniu.

Więcej informacji o zbiórce materiałów opatrunkowych dla szpitali misyjnych przeczytasz tutaj.

Źródło: Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Przeczytaj także: Owrzodzenie Buruli u pacjentów w kolejnej części Australii, alarmują eksperci ds. zakażeń

Przeczytaj bezpłatnie pokrewny artykuł w czasopiśmie „Leczenie Ran”:

Opatrunki hydroterapeutyczne w ambulatoryjnym leczeniu urazowych ran goleni. Opis przypadków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *