Newsy Nowoczesne opatrunki Obok slidera

ACTICOAT◊ FLEX 3 – opatrunek ze srebrem nanokrystalicznym

[et_pb_text admin_label=”1″ text_orientation=”justified”]

ACTICOAT◊ FLEX 3 to antybakteryjny opatrunek barierowy zawierający srebro nanokrystaliczne. Opatrunek zapewnia ochronę przeciwko zakażeniu rany, a także działa bakteriobójczo w jej łożysku. Stosowanie opatrunku przyspiesza proces gojenia się ran, a wydłużony czas działania srebra sprawia, że opatrunek pozostaje aktywny przez 3 dni i dlatego może być rzadziej zmieniany.

Sprawdź najważniejsze informacje o opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3:

[et_pb_text admin_label=”Jak działa opatrunek?” module_id=”jak-dziala” text_orientation=”justified” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Jak działa opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3?

ACTICOAT◊ FLEX 3 to wyrób medyczny w formie innowacyjnego opatrunku zawierającego srebro nanokrystaliczne SILCRYST.

Srebro nanokrystaliczne w porównaniu do zwykłych cząsteczek srebra ma silniejsze działanie. Jest to możliwe dzięki temu, że rozbicie srebra na mniejsze cząsteczki powoduje zwiększenie aktywnej powierzchni, a tym samym zwiększa się zdolność oddziaływania na patogeny. Badania potwierdzają, że srebro nanokrystaliczne wykazuje dużą aktywność w zwalczaniu ponad 150 gatunków mikroorganizmów, w tym bakterii Gram-ujemnych i Gram-dodatnich, drożdży i patogenów grzybiczych. Jest również skuteczne przeciwko szczepom opornym takim jak MRSA i VRE.

Srebro nanokrystaliczne tworzy barierę przeciwbakteryjną i chroni ranę przez dostaniem się patogenów do jej wnętrza. Działa też skutecznie przeciwko mikroorganizmom pozostającym w ranie. Działanie antybakteryjne opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 rozpoczyna się już w 30 min od aplikacji, a zachodzące w nim przekształcenia srebra metalicznego Ag0 w aktywną postać jonową Ag+ sprawiają, że okres działania opatrunku jest wydłużony do 3 dni. Stosowanie opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 w terapii zakażeń zmniejsza ryzyko progresji do ogólnoustrojowego zakażenia.

ACTICOAT◊ FLEX 3 w niewielkim stopniu przywiera do rany, dzięki czemu zmniejsza ryzyko uszkodzenia jej przy zmianie opatrunku. Ponadto ACTICOAT◊ FLEX 3 wspiera utrzymanie wilgotnego środowiska w ranie, dzięki czemu skraca proces gojenia.

Na jakie rany można stosować opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3?

Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 przeznaczony jest do stosowania na całe rany lub fragmenty ran oraz na rany o częściowej i pełnej grubości, takie jak: odleżyny, oparzenia, rany chirurgiczne, miejsca wszczepienia przeszczepów, owrzodzenia żylne czy stopa cukrzycowa. Może być stosowany na rany zakażone – w takich przypadkach zakażenie powinno być leczone zgodnie z protokołem klinicznym.

Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 może być stosowany (opatrunek pierwotny) w połączeniu z ALLEVYN LIFE 1,2 (opatrunek wtórny) na zakażone rany o obfitym wysięku.

Produkt może być wykorzystywany w terapii podciśnieniowej (NPWT), opatrunek może być położony bezpośrednio na zakażonej ranie i przykryty opatrunkiem NPWT. Budowa opatrunku nie ma wpływu na rozkład stosowanego podciśnienia i umożliwia swobodny przepływ wysięku do systemu NPWT. Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 znajduje też zastosowanie w kompresjoterapii i może być wykorzystywany do wypełniania rany.

[et_pb_text admin_label=”Przeciwwskazania w stosowaniu” module_id=”przeciwwskazania” text_orientation=”justified” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Przeciwwskazania w stosowaniu opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3

Opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 nie powinno się stosować u pacjentów z nadwrażliwością na srebro. Produkt należy usunąć przed badaniami z zastosowaniem rezonansu magnetycznego oraz przed zastosowaniem radioterapii. Po każdym zabiegu można założyć nowy opatrunek.

Należy pamiętać, że opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 jest niekompatybilny z produktami na bazie oleju, takimi jak wazelina. Należy unikać kontaktu opatrunku z elektrodami lub żelami przewodzącymi podczas badań typu EEG i EKG. Opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 nie wolno stosować w połączeniu z preparatami antyseptycznymi z zawartością jodu.

W trakcie stosowania opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 może wystąpić przejściowy ból. Jeśli po aplikacji opatrunku ból nie ustąpi, opatrunek należy usunąć. Aby załagodzić występujący ból, należy założyć nowy opatrunek i użyć produktu hydrożelowego.

[et_pb_text admin_label=”Czy opatrunek można przycinać?” module_id=”czy-przecinac” text_orientation=”justified” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Czy opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 można przycinać?

Opatrunki ACTICOAT◊ FLEX 3 można docinać w zależności od kształtu i wielkości rany.

Jak założyć opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3?

Opatrunek powinien być mocowany za pomocą właściwego opatrunku wtórnego lub kompresjoterapii, w taki sposób, aby utrzymać wilgotne środowisko w łożysku rany. W przypadku ran z obfitym wysiękiem ACTICOAT◊ FLEX 3 powinien być stosowany w połączeniu z chłonnym opatrunkiem wtórnym. Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 umożliwia przepływ wysięku bezpośrednio do opatrunku wtórnego.

Należy utrzymywać odpowiednią wilgotność opatrunku, tak aby nie doszło do maceracji tkanek.

[et_pb_row column_structure=”1_3,1_3,1_3″ _builder_version=”3.25″][et_pb_column type=”1_3″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image url=”https://www.youtube.com/watch?v=vFTA32yMuvM&feature=emb_err_woyt” url_new_window=”on” align_tablet=”center” align_phone=”” align_last_edited=”on|desktop”][/et_pb_image][et_pb_column type=”1_3″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image url=”https://www.youtube.com/watch?v=i1nbnbkQFiI&feature=emb_err_woyt” url_new_window=”on” align_tablet=”center” align_phone=”” align_last_edited=”on|desktop”][/et_pb_image][et_pb_column type=”1_3″ custom_padding=”|||” custom_padding__hover=”|||”][et_pb_image url=”https://www.youtube.com/watch?v=wPQSPA2Krks&feature=emb_err_woyt” url_new_window=”on” align_tablet=”center” align_phone=”” align_last_edited=”on|desktop”][/et_pb_image][et_pb_text admin_label=”Jak często należy zmieniać opatrunek?” module_id=”jak-czesto-zmieniac” text_orientation=”justified” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Jak często należy zmieniać opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3?

Opatrunek zachowuje skuteczność przez minimum 3 dni, jednak czas utrzymania opatrunku na ranie zależy każdorazowo od stanu rany oraz od ilości wysięku.

[et_pb_text admin_label=”Skuteczność opatrunku – case study” module_id=”case”]

Skuteczność opatrunku – case study

Sprawdź serię przypadków klinicznych z wykorzystaniem opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3:

[et_pb_button button_url=”https://forumleczeniaran.pl/wp-content/uploads/2018/10/ACTICOAT_przypadki-kliniczne.pdf” url_new_window=”on” button_text=”Sprawdź” button_alignment=”center” custom_button=”on” button_text_color=”#FFFFFF” button_bg_color=”#E02B20″ background_layout=”dark”][/et_pb_button][et_pb_text admin_label=”Jakie rodzaje opatrunku są dostępne i ile kosztują?” module_id=”rodzaje” text_orientation=”justified” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Jakie rodzaje opatrunku ACTICOAT◊ FLEX 3 są dostępne?

Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 występuje w 10 rozmiarach, w tym 3 rozmiary są refundowane:

– 10 cm x 10 cm, refundowany

– 10 cm x 20 cm, refundowany

– 20 cm x 40 cm, refundowany

– 4 cm x 15 cm,

– 4 cm x 25 cm,

– 4 cm x 35 cm,

– 5 cm x 5 cm,

– 20 cm x 20 cm,

– 40 cm x 40 cm,

– 10 cm x 120 cm roll.

Czy na opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 przysługuje refundacja?

​Część opatrunków z rodziny ACTICOAT◊ FLEX 3 jest refundowana. Wskazaniem do refundacji są przewlekłe owrzodzenia, w przypadku których przysługuje 30-proc. refundacja. Opatrunek jest w pełni refundowany dla chorych na Epidermolysis bullosa.

Do refundowanych ACTICOAT◊ FLEX 3 należą:

– 10 cm x 10 cm w opakowaniu po 5 sztuk,

– 10 cm x 10 cm w opakowaniu po 12 sztuk,

– 10 cm x 20 cm w opakowaniu po 12 sztuk,

– 20 cm x 40 cm w opakowaniu po 6 sztuk.

[et_pb_text admin_label=”Gdzie kupić opatrunek PICO 7?” module_id=”gdzie-kupic” custom_css_main_element=”padding-top: 90px;||margin-top: -90px;”]

Gdzie kupić opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3?

Opatrunek ACTICOAT◊ FLEX 3 jest dostępny w wielu aptekach internetowych i stacjonarnych.

[et_pb_text admin_label=”Chcesz wiedzieć więcej?”]

Chcesz wiedzieć więcej na temat srebra nanokrystalicznego? Posłuchaj wykładu:

Potrzebujesz dodatkowych informacji o opatrunku? Skontaktuj się z firmą Smith&Nephew:

Telefon: +48 22 360 41 20

E-mail: opatrunki.pl@smith-nephew.com

[et_pb_text admin_label=”Bibliografia” text_font_size=”11px”]

Bibliografia:

  1. Smith+Nephew 2016.Assessment of the antimicrobial activity of ACTICOAT Flex 3 when used in conjunction with ALLEVYN Life using log reduction methodology against P.aeruginosa and MRSA. Internal Report. DOF 1609014.
  2. Smith+Nephew 2016.Use of ACTICOAT or ACTICOAT Flex 3 in conjunction with ALLEVYN Life: A review of clinical data. Internal Report. DOF 1610017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.