Eksperci Konferencje Newsy Pod sliderem Wideo

Anna Chrapusta o roli chirurgów plastycznych w leczeniu ran

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Dr hab. n. med. Anna Chrapusta to wybitna specjalistka w dziedzinie chirurgii plastycznej, kierownik Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego, Replantacji Kończyn z Ośrodkiem Terapii Hiperbarycznej Szpitala im.L.Rydygiera w Krakowie oraz Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Oparzeń. W wywiadzie z Evereth News opowiedziała m.in. o wyjątkowej roli chirurgów plastycznych w leczeniu ran. 

– Trzeba historycznie przypomnieć, że dwie osoby, które były założycielami Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran to było dwóch specjalistów chirurgii plastycznej – Pan Profesor Jerzy Strużyna i mój ś.p. szef prof. Jacek Puchała – powiedziała dr hab. n. med. Anna Chrapusta.

O dr hab. Annie Chrapuście usłyszała cała Polska już w 2006 roku, gdy z sukcesem przyszyła obciętą piłą rękę 16-letniego chłopca. Kolejne sukcesy z zakresu mikrochirurgii tylko potwierdzały słowa słynnego prof. Jacka Puchały, który mówił o niej: „To bardzo zdolny chirurg. Pokładam w niej bardzo duże nadzieje”. Odbyła szereg szkoleń z chirurgii plastycznej i estetycznej w Philadelphii, Wurtzburgu i Sztokholmie. Od 16 lat pracuje w prywatnej służbie zdrowia, wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii dzieci i dorosłych.

Podczas II Forum Leczenia Ran, konferencji, jaką media okrzyknęły wydarzeniem 2018 roku opowiedziała między innymi o nowoczesnych technologiach w starciu z zakażeniami w leczeniu oparzeń. Ekspertka już zapowiedziała swoją obecność na III edycji FLR, bo jak twierdzi „Forum Leczenia Ran to konferencja, na której chirurdzy plastycy muszą być obecni”.

III Forum Leczenia Ran odbędzie się 10-12 października 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu – rejestracja na konferencję już została otwarta. Liczba miejsc jest ograniczona.

One thought on “Anna Chrapusta o roli chirurgów plastycznych w leczeniu ran

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *