Newsy Nowoczesne opatrunki Pod sliderem

Biatain® Ag – opatrunek piankowy ze srebrem

Ten tekst przeczytasz w 4 min.

Opatrunek Biatain® Ag dzięki zawartości jonów srebra znajduje zastosowanie w leczeniu ran zakażonych oraz zagrożonych zakażeniem. Unikatowa trójwymiarowa struktura opatrunku pozwala ponadto na skuteczną kontrolę wysięku.

 

Sprawdź najważniejsze informacje o opatrunku:

 

Jak działa opatrunek Biatain® Ag?

Opatrunek Biatain® Ag został zaprojektowany z myślą o zapobieganiu i eliminacji zakażeń. Pod wpływem kontaktu z wysiękiem z rany dochodzi do uwalniania srebra ze struktury opatrunku. Profil równomiernego uwalniania srebra zapewnia jednorodny rozkład jonów srebrowych. Dzięki temu opatrunek wykazuje działanie antybakteryjne przez cały czas pozostawania na ranie. Opatrunek Biatain® Ag skutecznie zwalcza szerokie spektrum bakterii powszechnie występujących w ranach zakażonych.

Opatrunek Biatain® Ag zbudowany jest z miękkiego, półprzepuszczalnego poliuretanu, dzięki czemu zachowana zostaje wymiana gazowa, a jednocześnie rana jest chroniona przed czynnikami zewnętrznymi. Ścięte krawędzie opatrunku ograniczają ryzyko odciskania na skórze.

Ponadto dzięki unikatowej trójwymiarowej strukturze opatrunek Biatain® Ag dopasowuje się do kształtu łożyska rany. Zapewnia to dużą chłonność opatrunku, która jest zachowana nawet podczas ucisku. Opatrunek pochłania wysięk i zatrzymuje go w swojej strukturze, jednocześnie utrzymując w ranie niezbędne do gojenia wilgotne środowisko.

Opatrunek Biatain® Ag występuje w wersji przylepnej i nieprzylepnej.

 

Na jakie rany można stosować opatrunek Biatain® Ag?

Opatrunek Biatain® Ag może być stosowany w przypadku ran trudno gojących się o różnej etiologii, w tym na owrzodzenia kończyn dolnych, odleżyny, owrzodzenia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej, oparzenia II i III stopnia, miejsca pobrania przeszczepu, a także rany pooperacyjne i otarcia.

Opatrunek Biatain® Ag świetnie sprawdza się w leczeniu ran ze średnim lub obfitym wysiękiem oraz ran zakażonych lub zagrożonych wystąpieniem zakażenia. Może być stosowany w połączeniu z terapią uciskową.

 

Przeciwwskazania w stosowaniu

Opatrunek Biatain® Ag nie powinien być stosowany u pacjentów z występującą nadwrażliwością na srebro.

 

Czy opatrunek Biatain® Ag można przycinać?

Opatrunek Biatain® Ag można docinać odpowiednio do potrzeb.

 

Jak założyć opatrunek Biatain® Ag?

Przed założeniem opatrunku Biatain® Ag należy opłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub wodą, a następnie osuszyć skórę wokół niej.

Opatrunek Biatain® Ag w wersji nieprzylepnej powinien zostać dobrany w taki sposób, by jego powierzchnia sięgała 1-2 cm poza brzegi rany. Opatrunek należy umieścić na ranie niezadrukowaną stroną i zamocować np. za pomocą bandaża. Istotne jest, by podczas aplikacji nie dotykać strony opatrunku, która będzie miała kontakt z raną.

 

 

W przypadku opatrunku Biatain® Ag w wersji przylepnej część piankowa również powinna sięgać poza brzegi rany na 1-2 cm. Przed aplikacją należy zdjąć folię ochronną, a następnie umieścić opatrunek na ranie. Należy również zdjąć folię po bokach opatrunku.

 

Jak często należy zmieniać opatrunek Biatain® Ag?

Opatrunek Biatain® Ag powinien być zmieniany zgodnie ze wskazaniami klinicznymi lub
w momencie, gdy wysięk jest widoczny na jego krawędzi. Opatrunek może pozostawać na ranie maksymalnie przez 7 dni.

W przypadku stosowania produktów ze srebrem dłużej niż 30 dni zalecana jest ocena kliniczna przez pracownika ochrony zdrowia.

 

Jakie rozmiary opatrunku są dostępne?

Opatrunek Biatain® Ag występuje w wersji przylepnej i nieprzylepnej. W wersji nieprzylepnej jest dostępny w 4 rozmiarach:

– 10 cm x 10 cm,

– 15 cm x 15 cm,

– 10 cm x 20 cm,

– 20 cm x 20 cm.

W wersji przylepnej opatrunek Biatain® Ag jest dostępny w 2 rozmiarach:

– 15 cm x 15 cm,

– 18 cm x 18 cm.

Ponadto w sprzedaży dostępne są wersje opatrunku specjalnie dostosowane do zakładania na piętę oraz na okolicę krzyżową. Opatrunek Biatain® Ag Adhesive Heel jest dostępny w wersji przylepnej o rozmiarach 19 cm x 20 cm. Opatrunek Biatain® Ag Adhesive Sacral jest natomiast dostępny w wersji przylepnej o rozmiarach 23 cm x 23 cm.

 

 

Czy na opatrunek Biatain® Ag przysługuje refundacja?

Opatrunek Biatain® Ag podlega refundacji 30 proc. we wskazaniu na przewlekłe owrzodzenia oraz 100 proc. we wskazaniu na Epidermolysis Bullosa.

 

Gdzie kupić opatrunek? Przejdź do sklepu i wypróbuj Biatain® Ag:

Opatrunek Biatain® Ag jest dostępny w wielu aptekach internetowych i stacjonarnych. Można go kupić np. tutaj:

https://apteline.pl/biatain-ag-opatrunek-piankowy-przylepny-15-x-15-cm-1-sztuka

https://apteline.pl/opatr-biatain-ag-nieprzylepny-20-20-1-sz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *