Biatain® Alginate Ag – wysokochłonny alginianowy opatrunek ze srebrem

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

Opatrunek Biatain® Alginate Ag to wysokochłonny opatrunek alginianowy ze srebrem, który jest zalecany do wypełniania ran głębokich, w których doszło lub może dojść do zakażenia.  

 

Sprawdź najważniejsze informacje o opatrunku:

 

Jak działa opatrunek Biatain® Alginate Ag?

Opatrunek Biatain® Alginate Ag charakteryzuje się wysoką chłonnością. W kontakcie z wysiękiem z rany tworzy się żel, który zamyka wydzielinę wewnątrz i zapobiega jej wyciekaniu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko maceracji otaczającej ranę skóry. Opatrunek alginianowy Biatain® Alginate Ag wykazuje również działanie hemostatyczne, dzięki czemu może być stosowany w leczeniu ran z występującym krwawieniem.

Opatrunek Biatain® Alginate Ag wykazuje również szerokie działanie antybakteryjne. W kontakcie z wysiękiem do łożyska rany uwalniane są jony srebra, co wpływa na ograniczenie zakażenia. Działanie antybakteryjne utrzymuje się przez cały czas pozostawania opatrunku na ranie.

 

Na jakie rany można stosować opatrunek Biatain® Alginate Ag?

Opatrunek Biatain® Alginate Ag znajduje zastosowanie w przypadku ran głębokich z umiarkowanym lub dużym wysiękiem. Może być również stosowany na rany zakażone lub obarczone ryzykiem zakażenia.

Opatrunek Biatain® Alginate Ag jest wykorzystywany w leczeniu owrzodzeń kończyn dolnych, odleżyn, owrzodzeń w zespole stopy cukrzycowej, miejsc pobrania tkanek do przeszczepu, a także ran urazowych i oparzeń I i II stopnia.

 

Przeciwwskazania w stosowaniu

Opatrunku Biatain® Alginate Ag nie powinno się stosować na rany suche i z małym wysiękiem. Opatrunek nie powinien być również stosowany do ograniczania silnego krwawienia.

Opatrunku Biatain® Alginate Ag nie należy stosować również u pacjentów z występującą nadwrażliwością na srebro.

 

Czy opatrunek można przycinać?

Dzięki zwartej strukturze opatrunek może być przycinany w celu dopasowania go do ran o różnych kształtach, rozmiarach i głębokościach.

 

Jak założyć opatrunek Biatain® Alginate Ag?

Przy użyciu sterylnych nożyczek należy dociąć lub zgiąć opatrunek w taki sposób, by odpowiadał rozmiarowi i kształtowi rany. Opatrunek należy umieścić na łożysku rany lub luźno wypełnić nim przestrzeń w głębokiej ranie.

Opatrunek Biatain® Alginate Ag trzeba zabezpieczyć za pomocą opatrunku wtórnego (Comfeel, Biatain, Biatain Super – w zależności od ilości wysięku w ranie).

 

Jak często zmieniać opatrunek?

Opatrunek Biatain® Alginate Ag może pozostawać na ranie maksymalnie 7 dni. Opatrunek należy zmienić, gdy opatrunek wtórny osiągnie limit możliwości chłonnych.

 

Jakie rozmiary opatrunku są dostępne?

Opatrunek Biatain® Alginate Ag występuje w rozmiarach:

3 cm x 44 cm

10 cm x 10 cm

15 cm x 15 cm

 

Czy na opatrunek przysługuje refundacja?

Opatrunek Biatain® Alginate Ag podlega refundacji w wysokości 30 proc. we wskazaniu na przewlekłe owrzodzenia oraz 100 proc. we wskazaniu na Epidermolysis Bullosa.

 

Gdzie kupić opatrunek? Przejdź do sklepu i wypróbuj Biatain® Alginate Ag:

Opatrunek Biatain® Alginate Ag jest dostępny w wielu aptekach internetowych i stacjonarnych. Można go zakupić np. tutaj:

https://apteline.pl/biatain-alginate-ag-opatrunek-alginianowy-ze-srebrem-3-x-44-cm-1-sztuka

 

Dodaj komentarz