Biatain® Silicone – piankowy opatrunek z silikonową warstwą przylepną

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Opatrunek Biatain® Silicone został opracowany z wykorzystaniem unikalnej technologii 3DFit. Dzięki niej jest w stanie dopasować się do łożyska rany, wypełnić martwą przestrzeń, jak również zapobiec gromadzeniu się wysięku.  

 

Sprawdź najważniejsze informacje o opatrunku:

 

Jak działa opatrunek?

Dzięki unikalnej technologii 3DFit™ opatrunek Biatain® Silicone stwarza optymalne warunki do gojenia się rany. Pianka w kontakcie z wysiękiem dopasowuje się do łożyska rany, komórki mikrokapilarne wchłaniają wysięk pionowo i rozprowadzają go poziomo.

Dzięki wysokiej chłonności wysięku opatrunek Biatain® Silicone minimalizuje ryzyko gromadzenia się wysięku i maceracji skóry wokół rany. Wysięk zostaje zatrzymany w opatrunku nawet pod wpływem ucisku. Ponadto dzięki warstwie silikonowej zminimalizowany został ból odczuwany przez pacjenta podczas zmiany opatrunku. Opatrunek jest wygodny w użytkowaniu, nie uwiera oraz nie przeszkadza podczas zakładania odzieży.

Na jakie rany można go stosować?

Opatrunek Biatain® Silicone dostosowuje się do ran o głębokości do 2 cm. Może być połączony z terapią kompresyjną. Ponadto jest zalecany do różnego rodzaju ran, zarówno tych z małym wysiękiem, jak i dużym.

Sprawdza się w leczeniu ran ostrych, takich jak m.in. miejsca pobrania, rany pooperacyjne i rany pourazowe. Zalecany jest również w leczeniu niezakażonych ran przewlekłych, takich jak owrzodzenia podudzi, owrzodzenia odleżynowe czy owrzodzenia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej. Opatrunek Biatain® Silicone sprawdzi się również w profilaktyce powstawania pęcherzy pooperacyjnych.

 

Jak założyć opatrunek?

Opatrunek Biatain® Silicone posiada 3-częściowy system folii ochronnych ułatwiających aseptyczną aplikację.

Przed założeniem opatrunku należy:

  • opłukać ranę roztworem soli fizjologicznej lub wodą oraz delikatnie osuszyć skórę wokół niej (Nie potwierdzono bezpiecznego stosowania opatrunków piankowych Biatain® z innymi środkami czyszczącymi),
  • w przypadku stosowania kremu, maści lub podobnego produktu należy pozostawić skórę do wyschnięcia,
  • wyciągając opatrunek z opakowania należy stosować technikę aseptyczną. Nie dotykać czystej (niezadrukowanej) strony pianki. Zdjąć folię ochronną i umieścić część piankową opatrunku (większą od rany o ok. 1-2 cm) na ranie. Zdjąć folię na bokach.

 

Jak często należy zmieniać opatrunek?

Opatrunek Biatain® Silicone powinien pozostawać na ranie nie dłużej niż 7 dni. Należy go również zmienić, kiedy istnieją do tego wskazania kliniczne lub kiedy wysięk widoczny jest na jego krawędzi.

 

Jakie rodzaje opatrunku są dostępne?

Opatrunek Biatain® Silicone dostępny jest w kilku rozmiarach:

  • 7,5 x 7,5 cm
  • 10 x 10 cm
  • 12,5 x 12,5 cm
  • 17,5 x 17,5 cm

Opatrunek należy przechowywać w temperaturze od 15°C do 25°C.

 

Czy na opatrunek przysługuje refundacja?

Opatrunek Biatain® Silicone jest refundowany w rozmiarze 12,5 cm x 12,5 cm. Wskazaniem do refundacji są przewlekłe owrzodzenia. Pacjentom z tym wskazaniem przysługuje refundacja w 30% wartości ustalonego limitu. Do tej opłaty doliczana jest różnica między ceną detaliczną (100%) a wysokością limitu.

W pozostałych przypadkach obowiązuje odpłatność 100%.

 

Gdzie kupić opatrunek?

Opatrunek Biatain® Silicone dostępny jest niemalże w każdej aptece na terenie całej Polski (na zamówienie) oraz aptekach internetowych, m.in. tutaj:

https://www.dezynfekcja24.com/product-pol-3979-Biatain-Silicone-opatrunek-silikonowy-7-5-x-7-5-cm-1-szt.html

 

Dodaj komentarz