Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich ma już 20 lat
Leczenie ran Newsy Pod sliderem

Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich ma już 20 lat

Źródło zdjęcia: clo.com.pl

Z okazji 20-lecia działalności Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich Prezydent RP Andrzej Duda oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski nadali odznaczenia państwowe zasłużonym pracownikom szpitala.

Ceremonia odbyła się w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas uroczystości wręczono Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane na wniosek Wojewody Śląskiego. Odznaki wręczono za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków, które wynikały z pracy zawodowej.

Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości dla Dyrektora Szpitala Mariusza Nowaka

Nagroda „Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości” została ustanowiona w 2018 r. na pamiątkę stulecia odrodzenia Państwa Polskiego jego obywatelom, którzy od 1918 r., od czasu odzyskania niepodległości przez Państwo Polskie, przyczyniali się do budowania i wzmacniania suwerenności, niepodległości oraz tożsamości kulturowej.

Odznaka ma charakter pamiątkowy, nadawany w okresie trwania Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej w latach 2018-2021.

Odznaka „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”

Podczas ceremonii wręczono również odznakę „Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia”. Jest ona najwyższym odznaczeniem Ministra Zdrowia za wybitne osiągnięcia na rzecz systemu opieki zdrowotnej.

Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich to wiodący ośrodek w Polsce, który zajmuje się kompleksowym leczeniem urazów oparzeniowych i ran przewlekłych. Placówka zajmuje się również prowadzeniem rehabilitacji następstw po oparzeniach oraz prowadzeniem szkoleń i badań w zakresie urazów oparzeniowych. W ciągu 20 lat działalności Centrum Leczenia Oparzeń przyjęło ponad 20 tysięcy pacjentów z oparzeniami i trudno gojącymi się ranami z całego kraju, a także ze świata. Obecnie Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich jest jednym z najnowocześniejszych szpitali oparzeniowych w Europie.

Źródło: siemianowice.net.pl

Przeczytaj także: Katowice: nowatorski zabieg, który przywraca wzrok osobom po oparzeniach oka

Przeczytaj bezpłatnie pokrewny artykuł w czasopiśmie „Chirurgia Plastyczna i Oparzenia”:

Dwudziestolecie Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o