Co z konferencją Forum Leczenia Ran w 2021 roku? Sprawdź!
Konferencje Leczenie ran Newsy Opatrunki Rodzaje ran Zalecenia Zespół stopy cukrzycowej Żywienie

Co z konferencją Forum Leczenia Ran w 2021 roku? Sprawdź!

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

W tym roku konferencja Forum Leczenia Ran odbędzie się zarówno online, jak również stacjonarnie, w Zakopanem. Wydarzenie online odbędzie się między 12-15 maja 2021 r., natomiast stacjonarna forma spotkania zaplanowana jest w dniach 2-4 września 2021 r. 

Forum Leczenia Ran ONLINE

Ogólnopolska forma e-konferencji Forum Leczenia Ran ONLINE odbędzie się w dniach 12 – 15 maja 2021 r. Podczas wydarzenia zostaną omówione międzynarodowe wytyczne w odniesieniu do rekomendacji krajowych w zakresie optymalnego żywienia i wyrównania deficytów u chorego z raną trudno gojącą się, zarządzania i kontroli wysięku schematów i wskazań w zakresie stosowania produktów opartych na srebrze, a także algorytmów postepowania terapeutycznego i pielęgnacyjnego z raną o różnej etiologii.

Ponadto eksperci omówią nowe wytyczne postepowania w zakresie terapii podciśnieniem, higieny rany i jej okolic, teorii i praktyki w świetle aktualnych wytycznych, jak również zarządzania opieką nad pacjentem z ranami trudno gojącymi się w warunkach ambulatoryjnych i domowych, w dobie COVID-19.

Podczas wydarzenia odbędą się wykłady dotyczące m.in. najnowszych zaleceń w kwestii wysięku, antyseptyki i lawaseptyki, antybiotykoterapii w leczeniu ran, jak również roli opatrunków specjalistycznych w leczeniu ran przewlekłych. Ponadto eksperci poruszą również problematykę leczenia ran oparzeniowych, interdyscyplinarnego podejścia w leczeniu zespołu stopy cukrzycowej oraz nowoczesnych technik i metod diagnostyki rany. Specjaliści przedstawią również studium przypadków z codziennej praktyki, opowiedzą o leczeniu żywieniowym w terapii odleżyn i trudno gojących się ran, a także o terapiach wspomagających leczenie ran.

Zarówno forma konferencji on-line, jak również stacjonarna skierowana jest do pielęgniarek, lekarzy, mikrobiologów, opiekunów pacjenta oraz wszystkich tych, którzy są zainteresowani nowoczesną wiedzą w leczeniu ran. W programie znalazły się nie tylko wykłady, ale również warsztaty czy panele dyskusyjne.

Zarejestruj się na konferencję online tutaj: www.flronline.pl 

IV Forum Leczenia Ran w Zakopanem

Ogólnopolska konferencja IV Forum Leczenia Ran odbędzie się w formie stacjonarnej, w dniach 2-4 września 2021 r. w hotelu Mercure Kasprowym w Zakopanem. Podczas tych trzech dni wiedzą w zakresie leczenia ran podzieli się 45 wykładowców. Podczas stacjonarnej formy konferencji uczestnicy będą mieli możliwość osobistego kontaktu z ekspertami w dziedzinie leczenia ran. Wydarzenie będzie również okazją do zapoznania się z najnowszymi metodami leczenia ran, które zostaną zaprezentowane na stoiskach firm.

Organizatorami obu wydarzeń są wydawnictwo naukowe Evereth Publishing oraz Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Przewodniczącym Komitetu Naukowego wydarzeń jest dr hab. n. med. Marek Kucharzewski.

Rejestracja na konferencję stacjonarną ruszy już niebawem. Osoby, które zarejestrowały się na IV Forum Leczenia Ran w 2019 roku oczywiście zachowują swoje miejsce na konferencji. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *