Czy wiesz jak groźna może być ładowarka do telefonu w rękach dziecka?
Newsy Obok slidera

Czy wiesz jak groźna może być ładowarka do telefonu w rękach dziecka?

Wielu z nas zapomina o tym, jak groźne może być porażenie prądem. Dlatego, jak apeluje kobieta z Australii, której kilkuletnie dziecko zostało porażone prądem – nie zostawiajmy ładowarek do telefonów na oczach dzieci.

Jak opisała kobieta w mediach społecznościowych, wystarczyła chwila nieuwagi, by dziecko trafiło do szpitala z poważnym oparzeniem. Jej córka bawiła się znalezioną na podłodze ładowarką do telefonu. Kabel do kontaktu wpięła złą stroną. W konsekwencji została porażona prądem i mocno poparzona.

Chowajcie ładowarki przed dziećmi

– Tylko na chwilę spuściłam moje dziecko z oka. W sąsiednim pokoju nagle usłyszałam krzyk i płacz. Gdy tam zajrzałam, z wtyczki elektrycznej dymiło się i leciały iskry – relacjonuje kobieta mieszkająca w Australii.

Początkowo, lekarze ze szpitala sądzili, że mogło dojść do uszkodzenia serca. Jednak po przeprowadzonych badaniach kardiologicznych, nie wykazano nic niepokojącego. Pamiętajmy jednak o tym, że konsekwencje zabawy dziecka ładowarką do telefonu mogły być tragiczne.

Po poparzeniu na dłoni dziewczynki został ślad, wielkością przypominający małą monetę. Całą historię mama dziewczynki opisała w mediach społecznościowych. Informacja kobiety spotkała się z dużym zainteresowaniem. Inni rodzice również w komentarzach informowali o podobnych sytuacjach, w których udział brały ich dzieci.

Źródło: twojezdrowie.rmf24.pl

Przeczytaj także: Polscy naukowcy pracują nad opatrunkiem biologicznym

Przeczytaj bezpłatnie pokrewny artykuł w czasopiśmie „Biblioteka Faktów”:

Przewlekłe rany śródstopia w przebiegu zespołu stopy cukrzycowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *