Już dziś zarejestruj się na II Forum Zakażeń!
Eksperci Konferencje Newsy Obok slidera Wideo Zakażenia

Już dziś zarejestruj się na II Forum Zakażeń!

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

I Forum Zakażeń okazało się ogromnym sukcesem, gromadząc ponad 500 specjalistów wielu dziedzin medycyny, w tym ekspertów w zakresie leczenia ran, którzy skupili się wokół problematyki diagnozowania i leczenia zakażeń. Kolejna edycja wydarzenia odbędzie się już 2–4 kwietnia 2020 roku w Jachrance – gorąco zachęcamy do rejestracji, tylko do końca roku obowiązuje promocyjna cena fee!

„Stworzyliśmy płaszczyznę do bardzo potrzebnego dialogu w ochronie zdrowia”

Konferencja naukowo-szkoleniowa I Forum Zakażeń to interdyscyplinarne spotkanie specjalistów wielu dziedzin medycyny, którzy w swojej codziennej pracy stykają się ze problematyką zakażeń patogennymi drobnoustrojami. Podczas pierwszej edycji wydarzenia uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w interesujących wykładach oraz panelach dyskusyjnych prowadzonych przez znanych i cenionych specjalistów z całej Polski. Jak powiedziała Przewodnicząca komitetu naukowego, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw., konferencje te mają przede wszystkim charakter wielodyscyplinarny.

– Na I Forum Zakażeń przyjechali lekarze różnych specjalności: chirurdzy, ortopedzi, anestezjolodzy, interniści, hematolodzy, także mamy pełny przekrój różnych specjalizacji medycznych. Stworzyliśmy płaszczyznę do bardzo potrzebnego dialogu w ochronie zdrowia w zakresie profilaktyki i leczenia zakażeń. Jestem z tego dumna – podkreśliła znana mikrobiolog.

„Wróg jest znany – to nadmiar wysięku, zakażenie w ranie oraz biofilm”

Tegoroczna edycja Forum Zakażeń zgromadziła ponad 500 osób zainteresowanych tą tematyką, którzy podczas tego 3-dniowego wydarzenia poszerzali swoją wiedzę oraz żywo dyskutowali na takie tematy, jak rekomendacje diagnostyki i leczenia zakażeń, rola Zespołów ds. Kontroli Zakażeń, zakażenia bakteryjne i grzybicze, biofilm oraz kryzys w obszarze zakażeń szpitalnych. Nie zabrakło również tematów związanych z zakażeniami skóry i tkanki podskórnej – panel o tej tematyce poprowadziła dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. w towarzystwie dr. n. med. Adama Junki oraz dr. n. med. Grzegorza Krasowskiego. Specjaliści omówili m.in. zagadnienia związane z antyseptyką ran, wytyczne dotyczące prawidłowego postępowania z zakażeniami, zmiany w strukturach biofilmowych na przestrzeni lat, trudności w eliminowaniu gronkowca złocistego, a także metody prawidłowego zaopatrywania uszkodzeń skóry i tkanek.

Już dziś zarejestruj się na II Forum Zakażeń!
I Forum Zakażeń, 4–6 kwietnia 2019 r., Hotel Warszawianka w Jachrance. Fot.: Evereth Publishing

– Wróg jest znany – to nadmiar wysięku, zakażenie w ranie oraz biofilm – powiedział podczas swojego wystąpienia dr Krasowski. A kroki do efektywnego leczenia ran nie są aż tak skomplikowane Wystarczy przygotować łożysko rany, wypełnić je, włączyć leczenie – i to jest właściwie wszystko, co powinniśmy zrobić, aby uzyskać efekt. W miejscowym leczeniu ran znaczenie mają trzy elementy: debridment, stosowanie antyseptyków oraz wykorzystanie odpowiednich opatrunków. A pierwszy, podstawowy element, jaki należy wdrożyć w stosunku do ran przewlekłych, to jej oczyszczenie.

Dyskusja zgromadziła licznych odbiorców, którzy z dużym zainteresowaniem przysłuchiwali się omawianym przez ekspertów zagadnieniom z zakresu profilaktyki i leczenia zakażeń w ranach.

Nie przegap rejestracji w promocyjnej cenie!

Podczas przyszłorocznej edycji konferencji, która odbędzie się w dniach 2–4 kwietnia 2020 roku w Hotelu Warszawianka w Jachrance, uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję, aby problematykę zakażeń omówić ze wszystkich stron – wśród wiodących tematów wykładów i praktycznych warsztatów znajdą się bowiem m.in. rekomendacje diagnostyki i leczenia zakażeń, zakażenia szpitalne – leczenie i profilaktyka oraz nowe zagrożenia szczepami wieloopornymi, sepsa, zakażenie miejsca operowanego, postępowanie z raną zakażoną i niezakażoną, antyseptyka, lawaseptyka i dezynfekcja, a także higiena szpitalna – dekontaminacja wyrobów medycznych i procedury walidacji.

Trwa rejestracja na II Forum Zakażeń pod hasłem „Skuteczne rozwiązania w walce z zakażeniami” – tylko do końca roku obowiązuje promocyjna cena konferencyjnego fee, nie przegap okazji i zgłoś swoje uczestnictwo!

Formularz rejestracyjny oraz szczegółowe informacje dotyczące konferencji znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.fz2020.pl.

 

Zachęcamy również do obejrzenia relacji wideo z I Forum Zakażeń:

 

Organizatorem konferencji jest Evereth Publishing, wydawca czasopisma “Forum Zakażeń” oraz Katedra i Zakład Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Przeczytaj również: Znamy już datę i miejsce konferencji IV Forum Leczenia Ran!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *