Konferencja #EWMA2019 – zarejestruj się na międzynarodowe wydarzenie o leczeniu ran
Eksperci Konferencje Leczenie ran Newsy Obok slidera

Konferencja EWMA2019 – międzynarodowe wydarzenie o leczeniu ran

European Wound Management Association opublikowała program konferencji, która w tym roku odbędzie się w Göteborgu w Szwecji. Organizatorzy zachęcają wszystkich zaangażowanych w badania nad profilaktyką i leczeniem ran do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas kolejnego już wydarzenia #EWMA2019. Jednym z prelegentów będzie Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran, dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska.

Konferencja w całości poświęcona problematyce ran

European Wound Management Association (Europejskie Towarzystwo Leczenia Ran, EWMA) już po raz 29. organizuje międzynarodową konferencję naukowo-szkoleniową, podczas której eksperci z całego świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem związanymi z tak wymagającą dziedziną, jaką jest profilaktyka i leczenie ran i oparzeń. Podczas kolejnego spotkania, zorganizowanego w Göteborgu w Szwecji, uczestnicy zyskają wyjątkową możliwość zapoznania się m.in. z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi terapii trudno gojących się ran, nowoczesnymi metodami leczenia, różnymi aspektami telemedycyny w kontekście postępowania z ranami oraz wyzwaniami związanymi z opieką domową nad pacjentem z odleżynami. Konferencja #EWMA2019 odbędzie 5–7 czerwca 2019 roku, a Organizatorzy gorąco zachęcają do uczestnictwa wszystkich tych, którym problematyka zaopatrywania trudno gojących się ran nie jest obca w codziennej pracy.

Dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska prelegentem podczas EWMA 2019

Konferencje organizowane przez European Wound Management Association od lat zrzeszają setki ekspertów specjalizujących się w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu ran o różnej etiologii. W tym roku jednym z prelegentów będzie Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran (PTLO), dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska, która wygłosi prezentację na temat „Burden of the disease – Leg Ulcer and Diabetic Foot Ulcer”, poruszający niezwykle ważną i złożoną problematykę zaopatrywania zespołu stopy cukrzycowej. Jej wykład odbędzie się drugiego dnia konferencji (06.06) podczas panelu „Make life changing treatment decisions for patients with Leg ulcers and Diabetic Foot Ulcers”.

Dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska pełni funkcję Prezesa Zarządu PTLO od października 2018 roku. Jest cenionym specjalistą w dziedzinie stopy cukrzycowej, na co dzień pracującym w Klinice Diabetologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wcześniej była sekretarzem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz przewodniczącą zespołu ds. ustalania zaleceń w zakresie zespołu stopy cukrzycowej z ramienia Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.

Ogłoszono program konferencji #EWMA 2019

Podczas całego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych, odbywających się równolegle sesjach, warsztatach oraz prezentacjach plakatów, dzięki czemu każda osoba znajdzie w nim coś dla siebie. Konferencja rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 9:30 ceremonią inauguracyjną oraz sesją „Person-Centred Wound Care. Who is in Charge of the Wound?”, dotyczącą terapii spersonalizowanych oraz zadań członków zespołów terapeutycznych w leczeniu trudno gojących się ran. Pierwszego dnia uczestnicy zyskają możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie tak złożonych problemów medycznych, jakimi są m.in. profilaktyka odleżyn, wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań klinicznych, częstotliwość zmiany opatrunków, zaopatrywanie ran pourazowych, specyfika modelu T.I.M.E. oraz zakażenia grzybicze w ranach.

Drugi dzień konferencji #EWMA2019 poświęcony będzie głównie trudno gojącym się ranom na kończynach dolnych. Specjaliści z całego świata podzielą się swoim doświadczeniem związanym m.in. z profilaktyką i leczeniem zakażeń szpitalnych, martwicą w ranach, problemami dotyczącymi eliminowania patogennych drobnoustrojów, nowoczesnymi terapiami ran oparzeniowych, a także prawidłowym zaopatrywaniem zespołu stopy cukrzycowej.

Ostatniego dnia natomiast na uczestników czekają rozwijające wykłady, warsztaty i prezentacje m.in. na temat chirurgii rekonstrukcyjnej, interdyscyplinarności zespołów terapeutycznych zajmujących się ranami, różnorodnych strategii w leczeniu trudno gojących się ran, żywienia medycznego pacjentów, drobnoustrojów infekujących rany oraz edukacji w zakresie terapii odleżyn. Konferencja kończy się 7 czerwca o godzinie 16:00 oficjalną ceremonią zamykającą wydarzenia oraz rozdaniem nagród dla najlepszych wykładowców oraz autorów sesji plakatowych.

Więcej informacji dotyczących konferencji, szczegółowy program oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie internetowej European Wound Management Association. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa!

Przeczytaj również: EWMA 2018: wrażenia z europejskiego wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj bezpłatnie artykuł w czasopiśmie „Forum Zakażeń”:

Przegląd nowoczesnych technik obrazowych i analitycznych w badaniu cech biofilmów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *