Lecznicza moc olejku jojoba w terapiach trudnych ran
Leczenie ran Newsy Pielęgnacja Pod sliderem

Lecznicza moc olejku jojoba w terapiach trudnych ran

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Jak pokazują badania, olej jojoba przyspiesza gojenie się ran w celu naprawy skóry. Tę nietoksyczną substancję można również bezpiecznie stosować na zranioną skórę – stymuluje bowiem syntezę kolagenu w fibroblastach, pomagając w tworzeniu się nowej skóry po uszkodzeniu.

Właściwości olejku jojoba pomagają m.in. w leczeniu ran po operacjach

Olej jojoba bardzo często stosowany jest przez specjalistów ds. badań i rozwoju w szerokim wachlarzu preparatów do higieny osobistej, od pielęgnacji niemowląt, a nawet produktów spowalniających starzenie się skóry. Ze względu na swoje unikalne właściwości, twórcy decydują się na dodanie olejku jojoba do swoich preparatów, aby zawrzeć w nich naturalne kwasy Omega 9 oraz witaminę E.

W niedawno przeprowadzonych badaniach stwierdzono, że olej jojoba jest nie tylko korzystny w kwestii zapobiegania starzeniu się skóry, ale również – ze względu na swoją unikalną strukturę chemiczną, która w 25% przypomina ludzki łój, olej jojoba można bezpiecznie stosować na wszystkie rodzaje skóry, nawet w przypadku trudnych do wyleczenia ran. Okazało się bowiem, że jego składniki pomagają skórze w procesie regeneracji. W badaniu in vivo opublikowanym przez E. Ranzato w czasopiśmie „Journal of Ethnopharmacology” stwierdzono, że olej jojoba przyspiesza gojenie się ran poprzez stymulowanie syntezy kolagenu w tkankach.

– Właściwości naprawcze naskórka zawarte w oleju jojoba otwierają przed światem nowe możliwości jego zastosowań – powiedziała Anna Aharoni, kierownik ds. badań i rozwoju w Jojoba Desert (A.C.S.) Ltd. – Olej jojoba jest nie tylko korzystny w tradycyjnych preparatach kosmetycznych i pielęgnacyjnych, ale może pomóc w szybszym i skutecznym gojeniu się ran, np. po inwazyjnych zabiegach operacyjnych.

Źródło: Cosmeticsbusiness.com

Przeczytaj również: Właściwości lecznicze i zastosowanie żywokostu w leczeniu ran

Przeczytaj bezpłatnie artykuł w czasopiśmie „Leczenie Ran”:

Miód Manuka – alternatywa w leczeniu ran

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *