Maria Siemionow
Eksperci Konferencje Pod sliderem Wideo

Maria Siemionow od 35 lat mieszka w Chicago. Czy tęskni za Polską? Obejrzyj wideo!

Gość specjalny tegorocznej edycji konferencji Forum Leczenia Ran, prof. dr hab. n. med. Maria Siemionow od 35 lat mieszka w Chicago. Czy tęskni za Polską? W jakim języku rozmawia z rodziną w amerykańskim domu? Jak często wraca do swojego rodzinnego kraju?

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z prof. Marią Siemionow:

Światowej sławy ekspert w chirurgii plastycznej

Cały świat usłyszał o niej, gdy w 2008 r. dokonała czwartej na świecie i pierwszej w USA udanej operacji przeszczepienia twarzy. W uznaniu za jej zasługi dla rozwoju medycyny została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Maria Siemionow (z domu Kusza) pochodzi z Krotoszyna, w 1974 r. ukończyła studia medyczne w Akademii Medycznej w Poznaniu. W 1985 roku uzyskała stopień doktora z mikrochirurgii, habilitowała się w 1992 r. W 1985 roku wyjechała do USA na stypendium naukowe w Instytucie Christine Kleinert w Louisville w stanie Kentucky – tam specjalizowała się w zakresie chirurgii ręki. Od 1995 kieruje oddziałem chirurgii plastycznej i mikrochirurgii w Klinice Kolegium Medycyny w Cleveland.

Zna 5 języków.

Forum Leczenia Ran

II Forum Leczenia Ran odbyło się w dniach 11-13 października 2018 r. w Zakopanem, zgromadziło ponad 700 uczestników i przez wiele mediów zostało okrzyknięte medyczną konferencją roku 2018. III edycja tego prestiżowego wydarzenia odbędzie się 10-12 października 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Rejestracja jest już otwarta, liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *