Mepilex® Transfer – opatrunek dostosowany do wszystkich faz gojenia

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Mepilex® Transfer to miękki, cienki pierwotny opatrunek z pianki poliuretanowej. Umożliwia transport wysięku do opatrunku wtórnego. Delikatny, elastyczny – dla najbardziej wymagających.

Sprawdź najważniejsze informacje o opatrunku Mepilex® Transfer:

Jak działa opatrunek Mepilex® Transfer?

Mepilex® Transfer zbudowany jest z cienkiej, bardzo elastycznej pianki poliuretanowej transferującej wysięk z łożyska rany do opatrunku wtórnego.  Delikatna silikonowa warstwa kontaktowa z miękkiego silikonu Safetac® sprawia, że opatrunek delikatnie przylega do skóry, a nie przykleja się. Dzięki temu podczas zmiany opatrunku nie są uszkadzane komórki łożyska rany i brzegów rany, co przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta i skrócenie procesu leczenia.  Warstwa kontaktowa z miękkiego silikonu Safetac wypełnia szczelnie nierówności łożyska rany chroniąc tkanki przez maceracją i szkodliwym działaniem wysięku. Idealnie dopasowuje się do miejsc trudnych do zaopatrzenia.

 

Mepilex® Transfer opatrunek do zaopatrywania ran o zróżnicowanym stopniu wysięku we wszystkich fazach gojenia

Na jakie rany można stosować opatrunek Mepilex® Transfer ?

Opatrunek Mepilex® Transfer stosuje się w leczeniu ran ostrych, przewlekłych, o zróżnicowanym stopniu wysięku, również tych bez wysięku, do ran bez cech infekcji, we wszystkich fazach gojenia.Doskonale sprawdza się w leczeniu owrzodzeń podudzi, owrzodzeń okrężnych kończyn, sączących guzów nowotworowych oraz szczególnie zalecany do ran towarzyszących Epidermolysis bullosa.

Opatrunek Mepilex® Transfer stosuje się także w leczeniu zmian skórnych w przebiegu radioterapii, jak również ran w miejscach pobrania przeszczepów skórnych. Ponadto można go używać do ochrony szczególnie dużych powierzchni skóry wrażliwej i podatnej na urazy np. u pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, łuszczycą, pęcherzycami. Idealny jako ochrona zagojonych owrzodzen pod kompresjoterapię np. pod bandaż Setopress. Dzięki możliwości przycinania, idealnie dopasowuje się do konkretnych potrzeb i obszarów trudnych do opatrzenia.

Mepilex® Transfer opatrunek do zaopatrywania ran o zróżnicowanym stopniu wysięku we wszystkich fazach gojenia

Przeciwwskazania w stosowaniu

Brak

Czy opatrunek można przycinać?

Opatrunek Mepilex® Transfer można docinać w zależności od kształtu i wielkości rany.

Jak założyć opatrunek Mepilex® Transfer?

Przed założeniem opatrunku należy oczyścić i osuszyć ranę. W przypadku ran powierzchniowych należy dobrać rozmiar opatrunku w taki sposób, by zakrywał on całą powierzchnię rany wraz z ok. 2 cm marginesem zdrowej skóry. Nie naciągać opatrunku.

Jak często należy zmieniać opatrunek?

Opatrunek Mepilex® Transfer należy zmieniać w zależności od stanu rany, otaczającej skóry, ilości wysięku w ranie, a także rodzaju zastosowanego chłonnego opatrunku wtórnego. Opatrunek może pozostawać na ranie max. do 7 dni.  Decyzję o potrzebie zmiany opatrunku podejmuje personel medyczny.

Jakie rozmiary opatrunku są dostępne?

  • 15 cm x 20 cm (refundowany)
  • 20 cm x 50 cm

Czy na opatrunek przysługuje refundacja?

Opatrunek Mepilex® Transfer jest refundowany dla pacjentów z przewlekłymi owrzodzeniami oraz chorych na Epidermolysis bullosa. Refundowany rozmiar to 15 cm x 20cm.

Gdzie kupić opatrunek?

Opatrunek Mepilex® Transfer jest dostępny w większości aptek stacjonarnych, jak również internetowych na terenie Polski, np.: https://apteline.pl/mepilex-transferr.

Dodaj komentarz