Eksperci Konferencje Leczenie ran Newsy Pod sliderem Wideo Wywiady

Obejrzyj wywiad z prof. Waldemarem Kostewiczem podczas II Forum Leczenia Ran

Podczas II Forum Leczenia Ran w Zakopanem jednym z Gości Specjalnych był prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W rozmowie z Evereth News opowiedział on o znaczeniu takich spotkań naukowych, o współpracy pomiędzy lekarzami i pielęgniarkami, a także o ranach, z którymi w codziennej pracy spotyka się chirurg naczyniowy.

Prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz jest specjalistą II stopnia chirurgii ogólnej, specjalistą w dziedzinie chirurgii naczyniowej oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL) – jednego z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce, zrzeszającego ekspertów różnych medycznych specjalności. W wywiadzie, którego udzielił podczas II Forum Leczenia Ran w Zakopanem, prof. Kostewicz poruszył między innymi temat interdyscyplinarności konferencji, znaczenia ciągłego poszerzania wiedzy w zakresie tak złożonej problematyki, jaką jest leczenie ran, a także roli lekarzy i pielęgniarek w prawidłowej opiece nad pacjentem ze stopą cukrzycową. Poprzez swoją obecność prof. Kostewicz wyraził wsparcie dla takich inicjatyw naukowych, jaką jest II Forum Leczenia Ran – podczas wywiadu udzielonego portalowi Evereth News ekspert zauważył: „Jest to bardzo istotne, że ta konferencja ma charakter interdyscyplinarny”.

– Mieliśmy okazję usłyszeć o nowoczesnym podejściu i nowoczesnych metodach. Ta wiedza jest niesamowicie szeroka – powiedział prof. Kostewicz.

Specjalista chirurgii naczyniowej zapewnił również, że Polskie Towarzystwo Lekarskie pragnie wspierać tego rodzaju spotkania naukowo-szkoleniowe. Tegoroczna edycja konferencji Forum Leczenia Ran odbyła się 11–13 października 2018 roku w Hotelu Mercure w Zakopanem i była już drugim wydarzeniem z tego cyklu, podczas którego lekarze, pielęgniarki, mikrobiolodzy oraz inni eksperci z różnych dziedzin medycyny zyskali możliwość podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z problematyką diagnostyki i leczenia ran oraz oparzeń. To interdyscyplinarne spotkanie zgromadziło ponad 700 uczestników z całej Polski, którzy czynnie uczestniczyli zarówno w wykładach prowadzonych przez wybitnych ekspertów z całego świata, jak i w praktycznych warsztatach dotyczących m.in. nowoczesnych terapii leczenia ran, specjalistycznych opatrunków oraz prewencji przeciwzakażeniowej.

↑↑ Gorąco zachęcamy do obejrzenia wywiadu wideo z prof. Waldemarem Kostewiczem ↑↑

Kolejne wywiady z ekspertami już wkrótce ukażą się na ForumLeczeniaRan.pl – bądźcie na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *