Octenicare® – krem do podrażnionej skóry

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Octenicare®  to krem stymulujący regenerację naskórka dzięki zawartości pantenolu, bisabolu i wazeliny. Wykazuje właściwości antybakteryjne dzięki zawartości oktenidyny. Rekomendowany do skóry z naruszoną ciągłością naskórka w przypadkach takich jak odparzenia, zadrapania, ponadto do skóry przesuszonej, popękanej, blizn, a także do ochrony skóry wokół rany.

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie Octenicare®:

Jak działa produkt Octenicare®?

Dzięki zawartości pantenolu krem Octenicare® wspiera naturalną regenerację skóry. Zawarty w składzie bisabolol łagodzi podrażnienia, natomiast ciekła parafina zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości oktenidyny krem wykazuje również właściwości antybakteryjne i niweluje nieprzyjemne zapachy.

W składzie kremu Octenicare® nie ma substancji barwiących i zapachowych, dzięki czemu produkt nie wywołuje reakcji alergicznych ani podrażnień. Produkt testowany dermatologicznie.

Na jakie rany można stosować krem Octenicare®?

Krem Octenicare® stosuje się na skórę wokół rany i naskórek w fazie epitelizacji w celu wsparcia procesów regeneracyjnych. Krem jest przeznaczony do skóry wrażliwej i podrażnionej, m.in. przy odparzeniach skóry, atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, podrażnieniach po radioterapii, a także na wszelkiego rodzaju otarcia i zadrapania.

Produkt sprawdza się w pielęgnacji blizn (również pooperacyjnych), skóry po oparzeniach i oparzeniach słonecznych czy miejsc po wykonaniu tatuażu. Doskonale nadaje się również do pielęgnacji skóry w okolicach miejsc intymnych, która uległa podrażnieniu podczas zmiany pieluchomajtek/pampersów. Może być również stosowany u pacjentów z problemem nietrzymania moczu, ponieważ chroni skórę przed wilgocią i niweluje nieprzyjemne zapachy.

Przeciwwskazania w stosowaniu

Kremu Octenicare® nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

W jaki sposób używać produktu Octenicare®?

Krem Octenicare® delikatnie nałóż na podrażnioną skórę i masuj. Preparat powinien być nałożony na naskórek, który jest już w fazie epitelizacji. Aby wspomóc naturalną regenerację skóry, należy nakładać krem na uszkodzoną skórę 1-3 razy dziennie.

Jakie rodzaje produktu są dostępne?

Krem Octenicare® dostępny jest w sprzedaży w tubie o pojemności 50 ml.

Skuteczność produktu – case study

Przypadek nr 21 z „Kompendium leczenia ran. Zaawansowana opieka nad raną”

 

Czy na produkt Octenicare® przysługuje refundacja?

Krem Octenicare® nie podlega refundacji.

Gdzie kupić produkt Octenicare®?

Krem Octenicare® dostępny jest w aptekach, w tym internetowych.

Dodaj komentarz