Octenilin® żel – opatrunek w żelu

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Octenilin® żel to sterylny opatrunek w żelu. Zawiera hyroksyetylocelulozę, a także oktenidynę, dzięki czemu pozwala na utrzymanie optymalnego środowiska w ranie poprzez nawilżenie, oczyszczenie rany i zachowanie balansu mikrobiologicznego w ranie. Pozwala to na naturalne wspomaganie procesu gojenia.

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie Octenilin® żel:

Jak działa produkt Octenilin® żel?

Dzięki zawartości oktenidyny Octenilin® żel skutecznie dekontaminuje środowisko rany i zwalcza biofilm. Preparat oczyszcza ranę z pozostałości tkanek martwiczych oraz resztek po opatrunkach.

Octenilin® żel zapewnia w ranie optymalny bilans wilgoci, dzięki czemu wspomaga naturalny proces gojenia rany.

Preparat jest hipoalergiczny, nie ma działania cytotoksycznego, nie wpływa negatywnie na procesy ziarninowania i epitelizacji. Wykazuje bardzo dobrą tolerancję tkankową.

Na jakie rany można stosować Octenilin® żel?

Octenilin® żel stosuje się w celu nawilżania i oczyszczania skolonizowanych, skontaminowanych i zakażonych ran przewlekłych. Polecany jest szczególnie do ran z martwicą suchą i rozpływną.

Ponadto jego stosowanie zalecane jest w ranach ziarninujących i pokrywających się nabłonkiem, ranach oparzeniowych, a także w wilgotnej terapii ran chronicznych głębokich i powierzchniowych, o małym wysięku lub prawie suchych. Octenilin® żel może być łączony ze wszystkimi rodzajami opatrunków specjalistycznych, w tym z opatrunkami zawierającymi jony srebra. Należy go stosować w ranach z dużymi kieszeniami w celu pełnego wypełnienia łożyska rany. Badania kliniczne wykazały, iż stosowanie Octenilin® żel znacząco zmniejsza odczuwany przez pacjenta ból związany z raną, a także przyspiesza 15-krotnie gojenie rany.

Przeciwwskazania w stosowaniu

Nie należy stosować produktu jednocześnie z produktami zawierającymi PVP-jod, ponieważ mogą pojawić się przebarwienia i ograniczenie działania antyseptycznego PVP-jodu.

Żelu Octenilin® nie należy stosować do infuzji i iniekcji. Nie wolno go również połykać i spożywać. Nie stosować na chrząstce szklistej, do oczu, w uszach, nosie, pęcherzu moczowym i jamie brzusznej.

W jaki sposób używać produktu Octenilin® żel?

Octenilin® żel to to preparat do stosowania na rany suche i z małym wysiękiem samodzielnie lub w połączeniu z opatrunkami specjalistycznymi . Rekomenduje się go do stosowania w ranach w celu zabezpieczenia przed zakażeniem i utrzymania optymalnego poziomu nawilżenia, a także do oczyszczania ran zakażonych chirurgicznych i przewlekłych.

Przed nałożeniem preparatu ranę należy przepłukać i oczyścić. Po oczyszczeniu należy pokryć ranę żelem Octenilin®, stosując powłokę o grubości 1-5 mm. Preparat ten może być również nakładany na rany głębokie w formie okładów, nasączonej gazy, kompresów oraz innych materiałów wchłaniających lub wypełniających ranę. Żel Octenilin® może pozostać na ranie aż do następnej zmiany opatrunku.

Ważny jest również dobór opatrunku pod względem fazy gojenia. Opatrunek wtórny powinien zostać dobrany w taki sposób, by nałożony na ranę żel nie wysychał, a jednocześnie by nie dochodziło do maceracji skóry na krawędzi i wokół rany. Aby nie doprowadzić do zakażenia, przed zastosowaniem żelu Octenilin® ranę i powierzchnię skóry wokół niej należy dokładnie oczyścić za pomocą produktu Octenilin® roztwór do płukania ran.

Jak długo można używać produktu?

Octenilin® żel może pozostać na ranie do czasu kolejnej zmiany opatrunku, jednak zgodnie z zaleceniem czas ten nie powinien przekraczać 3 dni. Jeżeli na ranę nałożony jest opatrunek z natłuszczonymi gazami, należy go wówczas zmieniać codziennie i oczyszczać ranę. Octenilin® żel można stosować nieprzerwanie, przy każdej zmianie opatrunku – aż do wygojenia rany.

Po pierwszym otwarciu produkt należy zużyć w ciągu 6 tygodni.

Jakie rodzaje produktu są dostępne?

Octenilin® żel dostępny jest w dwóch pojemnościach: 20 ml i 250 ml.

Skuteczność produktu – case study

Przypadki nr 10 i 13 z „Kompendium leczenia ran. Zaawansowana opieka nad raną”

 

Czy na produkt Octenilin® żel przysługuje refundacja?

Octenilin® żel nie podlega refundacji.

Gdzie kupić produkt Octenilin® żel?

Octenilin® żel dostępny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w sklepach zaopatrzenia medycznego.

6 comments

  Both have been shrouded in secrecy since their creation more than three decades ago hcg nolvadex clomid pct levitra permethrin spray for scabies Previous Sicad auctions have targeted other localbusinesses, ranging from automakers to the health sector

  The mecha in EVA is called No stromectol crema

  doxycycline hyclate used for It is the first line hormonal treatment for both pre and postmenopausal women with breast carcinoma Fig

  He was baptized and confirmed at the South Creek Lutheran Church clomid for male infertility cloxacillin pioglitazone and metformin adverse effects For better or worse, the success or failure of Oyster may serve as the ultimate litmus test for whether digital devices increase the consumption of books Гў in the way that they might with movies Гў or undermine it

  Since the differential mutational patterns and acquisition of or selection for new mutations did not fully explain the observed treatment resistance, we next performed transcriptional profiling of the PDX tumors to address the intrinsic resistance to paclitaxel and HER2 targeting agents in our 2 PDX models metolazone and lasix

  Five year disease free survival 87 vs 85, respectively and 5 year overall survival 94 cialis cheapest online prices

Dodaj komentarz