Pierwszy pacjent z EB leczony w fazie 2 próby RGN-137 osiąga całkowite wyleczenie rany
Badania naukowe Leczenie ran Newsy Pielęgnacja Pod sliderem

Pierwszy pacjent z EB leczony w fazie 2 próby RGN-137 osiąga całkowite wyleczenie rany

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Firma RegeneRx Biopharmaceuticals ogłosiła, że ​​pierwszy pacjent biorący udział w badaniu klinicznym fazy 2 RGN-137 – żelu do stosowania miejscowego do leczenia pęcherzykowego oddzielania się naskórka (EB), osiągnął całkowite wyleczenie rany.

Faza 2 jest przeprowadzana w 5 specjalistycznych szpitalach

RGN-137 jest lekiem w postaci żelu do zastosowania miejscowego, przeznaczonym do przyspieszenia gojenia się ran u pacjentów z pęcherzykowym oddzielaniem się naskórka (EB). Opiera się na tymozynie beta-4 (Tβ4), syntetycznej wersji białka naturalnie wytwarzanego w organizmie, o którym wiadomo, że przejawia silne właściwości gojące rany i przeciwzapalne.

Randomizowane badanie z pojedynczo ślepą próbą, kontrolowane placebo, fazy 2 (NCT03578029) jest sponsorowane przez Lenus Therapeutics, spółkę amerykańską. RGN-137 jest obecnie opracowywany na licencji uzyskanej RegeneRx przez GtreeBNT w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Korei, Japonii i Australii w celu uzyskania kilku wskazań do gojenia się ran. Faza 2 jest przeprowadzana w 5 specjalistycznych szpitalach prowadzących terapię EB w Stanach Zjednoczonych, które obecnie rekrutują pacjentów w wieku 4 lat lub starszych z dwoma typami EB – JEB i DEB.

„Pełne wyleczenie u pierwszego pacjenta jest bardzo znaczące”

Uczestnicy będą leczeni zarówno RGN-137, jak i placebo (żel do stosowania miejscowego, w którym brakuje składnika aktywnego RGN-137), aplikowanymi na rany o mniej więcej tej samej wielkości i na podobnych etapach gojenia. Ochotnicy nie są świadomi, który produkt stosuje się do każdej z ich ran, ale sponsor badania i badacze podający lek znają różnicę.

RegeneRx i Lenus potwierdzili teraz, że pierwszy pacjent, który został włączony do badania i rozpoczął terapię na początku tego roku, osiągnął całkowite wyleczenie rany leczonej RGN-137 i nie doszło do zagojenia rany leczonej placebo. Ta obserwacja potwierdza wyższość kliniczną RGN-137 w przyspieszeniu gojenia się ran u pacjentów z EB w porównaniu z produktem z placebo.

– Osiągnięcie pełnego wyleczenia u pierwszego włączonego pacjenta jest bardzo znaczące, ponieważ nadchodzący projekt fazy 3 będzie oparty na wynikach obecnie trwającego otwartego badania. Doświadczenia i ustalenia z obecnego badania dostarczą informacji do opracowania projektu badania klinicznego fazy 3 – poinformował w komunikacie prasowym urzędnik Lenusa.

Źródło: Epidermolysisbullosanews.com

Przeczytaj również: Nowa terapia komórkowa dystroficznej postaci EB doprowadzi do trwałego zagojenia ran?

Przeczytaj bezpłatnie artykuł w czasopiśmie „Forum Zakażeń”:

Badania przesiewowe i diagnostyka zakażeń MRSA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *