Eksperci Leczenie ran Newsy

Ponad 3000 osób na warsztatach online „Leczenie ran – perspektywa praktyka”

Prowadzone przez ekspertów warsztaty „Leczenie ran – perspektywa praktyka”, które odbyły się w dniach 25-26 lutego 2021 r., przyciągnęły ogromną publiczność. W warsztatach wzięło udział ponad 3 tys. osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w leczeniu ran.

Konferencja „Leczenie ran – perspektywa praktyka” dostarczyła uczestnikom ogromną dawkę wiedzy na temat leczenia ran. Wybitni eksperci przedstawili uczestnikom ciekawe case studies dotyczące ran o zróżnicowanej etiologii, których leczenie wymagało zastosowania różnych strategii i narzędzi. Nie zabrakło również wystąpień o nowoczesnych rozwiązaniach w leczeniu ran, takich jak specjalistyczne opatrunki i produkty do antyseptyki oraz różnorodne metody terapii. Uczestnicy otrzymali również wiele cennych informacji na temat profilaktyki i diagnostyki ran trudno gojących się o różnej etiologii, w tym m.in. ran oparzeniowych oraz zespołu stopy cukrzycowej.

Warsztaty spotkały się z dużym zaangażowaniem uczestników. W trakcie rund Q&A, które odbywały się po każdej sesji, na czacie pojawiały się liczne pytania do ekspertów.

Warsztat mgr Zuzanny Konrady „SPA dla mojej rany – fikcja czy potrzeba?”.

W trakcie pierwszego dnia wykładów szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne wystąpienie dr. n. med. Grzegorza Krasowskiego oraz prof. dr. hab. n. med. Tomasza Banasiewicza, którzy przedstawiali uczestnikom zaczerpnięte z własnej praktyki przykłady modyfikacji żywieniowych w ranach trudno gojących się.

Podczas drugiego dnia warsztatów uczestnicy byli równie zaangażowani. Duże zainteresowanie wzbudziły m.in. warsztaty dotyczące prawidłowego doboru opatrunku oraz zasad oczyszczania i zaopatrywania ran. Wiele pytań pojawiało się również podczas warsztatów dotyczących różnych metod leczenia ran, takich jak biochirurgia, terapia podciśnieniowa i kompresjoterapia. W trakcie rund Q&A eksperci odpowiedzieli na wiele wątpliwości i przekazali uczestnikom cenne wskazówki i zalecenia.

Wystąpienie mgr Joanny Rudek „MASD – uszkodzenia skóry spowodowane wilgocią: rodzaje, profilaktyka, pielęgnacja”.

Jak podkreślił dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, wysoka frekwencja i duża aktywność uczestników to najlepszy dowód na to, że praktyczne konferencje o leczeniu ran są bardzo potrzebne i należy organizować ich jak najwięcej.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran, wydawnictwo naukowe Evereth, Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz portal specjalistyczny Forum Leczenia Ran.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.