Wywiad z profesorem Kramerem
Leczenie ran Newsy Nowe technologie Pod sliderem Wideo

Prof. Axel Kramer o swoim wystąpieniu na II Forum Leczenia Ran – wideo + prezentacja z wykładu!

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Podczas II Forum Leczenia Ran w Zakopanem wykład wygłosił między innymi prof. Axel Kramer, światowej sławy ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych i higieny środowiskowej, który przyjechał aż z Austrii, aby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu. Podczas swojego wystąpienia opowiadał m.in. o nowym Konsensusie Antyseptyki Ran, opracowanym przez niego i jego zespół, a także o metodach zapobiegania zakażeniom.

Prof. dr hab. n. med. Axel Kramer jest wybitnym ekspertem w dziedzinie higieny i medycyny środowiskowej, a także założycielem i prezesem Niemieckiego Towarzystwa Higieny Szpitala. W tym roku wraz ze swoim zespołem opracował nowy Konsensus Antyseptyki Ran, którego treść skupia się przede wszystkim na jednej z dziedzin antyseptyki – omówieniu właściwości dihydrochlorku oktenidyny (OCT), poli-heksanidu i jodoforów, a także zaktualizowaniu oceny podchlorynu, taurolidyny i jonów srebra. Ponadto w zaleceniach określono, jakie środki aktywne powinny zostać zastosowane w przypadku konkretnych uszkodzeń skóry, w jakich przypadkach antyseptyka daje najlepsze rezultaty, oraz zwrócono uwagę na problematykę miejscowego stosowania antybiotyków oraz doboru odpowiednich środków bakteriobójczych.

Podczas swojego wykładu prof. Kramer opowiadał m.in. o wskazaniach do antyseptyki ran, spektrum aktywności różnych antyseptyków, wymogach związanych z ich skutecznością oraz o ich wykorzystaniu w celach profilaktycznych. Prelekcja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczestników II Forum Leczenia Ran, a sam prof. Kramer przyznał, że jest bardzo zadowolony z przyjazdu do Polski.

Poniżej prezentujemy wypowiedź prof. Axela Kramera dotyczącą treści przedstawionych przez niego podczas II Forum Leczenia Ran, a także materiały z wykładu w wersji polskiej oraz angielskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *