Prof. dr José Luis Lázaro-Martínez wykładowcą na IV Forum Leczenia Ran w Zakopanem
Eksperci Konferencje Leczenie ran Newsy

Prof. José Luis Lázaro-Martínez wykładowcą na IV Forum Leczenia Ran w Zakopanem

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Źródło zdjęcia: kadr z wywiadu z prof. José Luisem Lázaro Martínezem

Podczas IV edycji ogólnopolskiej konferencji Forum Leczenia Ran, która odbędzie się 15-17 października 2020 r. w Zakopanem swój wykład przedstawi prof. dr José Luis Lázaro-Martínez, ekspert z Madrytu.

Prof. José Luis Lázaro-Martínez jest profesorem zwyczajnym na Universidad Complutense w Madrycie (UCM). Broniąc rozprawy na temat biomechaniki stopy cukrzycowej na tej samej uczelni uzyskał tytuł doktora. Jest certyfikowanym przez Radę Stypendialną New York College of Podiatric Medicine ekspertem w dziedzinie chirurgii podiatrycznej.

Tytuł magistra nauk o zdrowiu (MSc) prof. José Luis Lázaro-Martínez uzyskał na UCM. Na tej samej uczelni kieruje Sekcją Stopy Cukrzycowej. Lázaro Martínez jest dyrektorem obydwu grup badawczych, zajmujących się stopą cukrzycową na UCM, a także kieruje Instytutem Badań Zdrowotnych szpitala klinicznego San Carlos w Madrycie.

Prof. dr José Luis Lázaro-Martínez wykładowcą na IV Forum Leczenia Ran w Zakopanem

Prof. José Luis Lázaro-Martínez był koordynatorem Grupy Roboczej Stopy Cukrzycowej Hiszpańskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Jest sekretarzem naukowym Grupy Badawczej Stopy Cukrzycowej (DFSG), która należy do Europejskiego Stowarzyszenia Badań nad Cukrzycą (EASD). Jest również prezesem Diabetic Foot International, a także przewodzi komitetowi redakcyjnemu Journal Diabetic Foot & Ankle.

W jego dorobku naukowym znajdują się liczne publikacje w międzynarodowych czasopismach indeksowanych w raporcie cytowań (Journal Citation Reports – ponad 70 cytowań). Był promotorem 16 prac doktorskich z zakresu stopy cukrzycowej na Universidad Complutense w Madrycie. Jest organizatorem i dyrektorem kursu z zakresu stopy cukrzycowej, organizowanego na UCM każdego roku, od ponad 19 lat.

Prof. José Luis Lázaro-Martínez był wiceprzewodniczącym I, II i IV Krajowego Kongresu Stopy Cukrzycowej oraz przewodniczącym III Krajowego Kongresu Stopy Cukrzycowej. Uczestniczył w ponad 300 konferencjach, na szczeblach krajowym i międzynarodowym, w krajach takich, jak: USA, Meksyk, Brazylia, Kostaryka, Portugalia, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwecja, Dania, Finlandia, Słowenia, Polska , Dubaj, Iran, Abu Zabi, Liban, Indie, Katar, Francja, Kolumbia, Chile, Turcja i Rumunia.

Zapisz się już dziś na IV Forum Leczenia Ran

Forum Leczenia Ran to prestiżowa, interdyscyplinarna konferencja, która przyciąga uczestników z całej Polski, niezależnie od specjalizacji, stanowiąc przestrzeń dającą szansę na nowy, interaktywny wymiar rozmowy o leczeniu ran. Organizatorem konferencji jest wydawnictwo naukowe Evereth Publishing.

Zapraszamy do rejestracji na IV Forum Leczenia Ran, które odbędzie się w dniach 15-17 października 2020 r. w Zakopanem: www.flr2020.pl.

 

Sprawdź wideo z III Forum Leczenia Ran w Karpaczu:

 

Przeczytaj również: Największa konferencja o leczeniu ran w Polsce – ponad 1000 osób na III Forum Leczenia Ran

One thought on “Prof. José Luis Lázaro-Martínez wykładowcą na IV Forum Leczenia Ran w Zakopanem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *