ProntOral® – antybakteryjny płyn do dekontaminacji jamy ustnej

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

ProntOral® to roztwór z zawartością poliheksanidyny stosowany do eradykacji wieloopornych szczepów bakterii z jamy ustnej i gardła, zapobiegania infekcyjnym chorobom jamy ustnej, pielęgnacji uszkodzonych błon śluzowych. Preparat skutecznie usuwa również nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie ProntOral®:

Jak działa produkt ProntOral®?

Preparat ProntOral® zawiera poliheksanidynę z betainą, która jest silnym środkiem antybakteryjnym. Dzięki temu roztwór wykazuje skuteczność mikrobiologiczną przeciwko wieloopornym szczepom bakterii (ang. multi-drug resistant organism, MDRO), w tym MRSA, VRE i ESBL, i penetruje przez biofilm bakteryjny/płytkę nazębną. Skuteczność przeciw MRSA oznacza, że preparat ma działanie bójcze przeciw wszystkim szczepom Staphylococcus aureus opornym wobec antybiotyków beta-laktamowych (penicyliny, cefalosporyny, karbapenemy, monobaktamy i połączenia z inhibitorami).

ProntOral® ma również działanie bójcze na grzyby drożdżopodobne, w tym Candida albicans. Eradykacja drobnoustrojów i ich biofilmów następuje już w ciągu 30 sekund od użycia preparatu. Przedłużony efekt działania antybakteryjnego utrzymuje się nawet do 24 godzin.

ProntOral® nie zawiera chlorheksydyny, jest nietoksyczny, bezbarwny, nie przebarwia szkliwa i nie powoduje dolegliwości bólowych. Ponadto charakteryzuje się najwyższą tolerancją tkankową i wspomaga zdrową mikrobiotę bakteryjną jamy ustnej.

Kiedy można stosować ProntOral®?

ProntOral® stosuje się do pielęgnacji uszkodzonych błon śluzowych jamy ustnej.

w chirurgii:

w przygotowaniu pacjentów (prehabilitacja) przed zabiegami ortopedycznymi, kardiochirurgicznymi, neurochirurgicznymi, przeszczepianiem narządów.

w stomatologii:

przed i po zabiegach w chirurgii szczękowej, po resekcji zęba, przy parodontozie i innych chorobach przyzębia, w zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej.

w laryngologii:

przed i po inwazyjnych zabiegach diagnostycznych i terapeutycznych w obrębie jamy ustnej i gardła, wspomagająco w leczeniu angin paciorkowcowych (Streptococcus pyogenes) i innych infekcji w obrębie gardła.

w inwazyjnych procedurach diagnostycznych i terapeutycznych:

przed intubacją oraz do pielęgnacji jamy ustnej u pacjentów zaintubowanych (profilaktyka odrespiratorowego zapalenia płuc VAP), przed bronchoskopią, gastroskopią.

ProntOral® jest zalecany u pacjentów onkologicznych, u których wystąpiły zmiany w obrębie błon śluzowych jamy ustnej po radioterapii i chemioterapii, oraz u pacjentów będących w immunosupresji.

Preparat nadaje się również do codziennej higieny jamy ustnej (irygacja, płukanie) w celu zapobiegania powstawaniu kamienia nazębnego, próchnicy, parodontozy i zapalenia dziąseł. Skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach z jamy ustnej, nie przebarwia szkliwa. Może być stosowany również w skrajnych grupach wiekowych.

Przeciwwskazania w stosowaniu

Brak przeciwwskazań przy stosowaniu zgodnie z instrukcjami.

W jaki sposób używać płynu ProntOral®?

Płukać  jamę ustną i gardło co najmniej 3 razy dziennie  przez  30 sekund z użyciem 10 ml roztworu przez 5 dni.  ProntOral® może być stosowany wyłącznie na błony śluzowe, nie należy go połykać. Butelkę z preparatem należy zamknąć natychmiast po użyciu.

Jak długo można używać produktu?

Preparat może być stosowany przez 8 tygodni po otwarciu opakowania.

 

Jakie rodzaje produktu są dostępne?

ProntOral® jest dostępny w butelce 250 ml z pojemnikiem miarowym.

Czy na produkt ProntOral® przysługuje refundacja?

Produkt ProntOral® nie jest refundowany.

Gdzie kupić produkt ProntOral®?

Produkt ProntOral® jest dostępny w aptekach internetowych i stacjonarnych oraz w sklepach medycznych na terenie całego kraju. Produkt można kupić np. tutaj:

ProntOral®

Dodaj komentarz