Weekend

ProntOral® – antybakteryjny płyn do dekontaminacji jamy ustnej

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

ProntOral® to roztwór z zawartością poliheksanidyny stosowany do eradykacji wieloopornych szczepów bakterii z jamy ustnej i gardła, zapobiegania infekcyjnym chorobom jamy ustnej, pielęgnacji uszkodzonych błon śluzowych. Preparat skutecznie usuwa również nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Jak działa produkt ProntOral®?

Preparat ProntOral® zawiera poliheksanidynę, która jest silnym środkiem antybakteryjnym. Dzięki temu roztwór wykazuje skuteczność mikrobiologiczną przeciwko wieloopornym szczepom bakterii (ang. multi-drug resistant organism, MDRO), w tym MRSA, VRE i ESBL. Skuteczność przeciw MRSA oznacza, że preparat ma działanie bójcze przeciw wszystkim szczepom Staphylococcus aureus opornym wobec antybiotyków beta-laktamowych takich jak penicyliny, metycyliny, dicloxaciliny, nafciliny, oxaciliny.

ProntOral® ma również działanie bójcze na grzyby, w tym Candida albicans. Eradykacja drobnoustrojów następuje już w ciągu 30 sekund od użycia preparatu. Przedłużony efekt działania antybakteryjnego utrzymuje się nawet do 24 godzin.

ProntOral® nie zawiera chlorheksydyny, jest nietoksyczny, bezbarwny, nie przebarwia szkliwa i nie powoduje dolegliwości bólowych. Ponadto charakteryzuje się najwyższą tolerancją tkankową i wspomaga zdrową florę bakteryjną jamy ustnej.

Na jakie rany można stosować ProntOral®?

ProntOral® może być stosowany do pielęgnacji uszkodzonych błon śluzowych jamy ustnej. Stosuje się go przed i po zabiegach w laryngologii i stomatologii, a także bronchoskopii, gastroskopii oraz intubacji. Preparat znajduje również zastosowanie w profilaktyce odrespiratorowego zapalenia płuc.

ProntOral® może być stosowany do pędzlowania jamy ustnej u pacjentów z tracheostomią oraz zaintubowanych. Jest również odpowiedni dla pacjentów onkologicznych oraz takich, u których wystąpiło osłabienie błon śluzowych (np. z powodu immunosupresji).

Preparat nadaje się również do codziennej higieny jamy ustnej (irygacja, płukanie) w celu zapobiegania powstawaniu kamienia nazębnego, próchnicy, parodontozy i zapalenia dziąseł. Skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach z jamy ustnej.

Może być stosowany u dzieci.

Przeciwwskazania w stosowaniu

Brak przeciwwskazań przy stosowaniu zgodnie z instrukcjami.

W jaki sposób używać płynu ProntOral®?

Kilka razy dziennie płukać jamę ustną i gardło przez min. 30 sekund z użyciem 10 ml roztworu. ProntOral® może być stosowany wyłącznie na błony śluzowe, nie należy go połykać. Butelkę z preparatem należy zamknąć natychmiast po użyciu.

Jak długo można używać produktu?

Preparat może być stosowany przez 8 tygodni po otwarciu opakowania.

 

Jakie rodzaje produktu są dostępne?

ProntOral® jest dostępny w butelce 250 ml z pojemnikiem miarowym.

Czy na produkt ProntOral® przysługuje refundacja?

Produkt ProntOral® nie jest refundowany.

Gdzie kupić produkt ProntOral®?

Produkt ProntOral® jest dostępny w aptekach internetowych i stacjonarnych na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *