Rany dla farmaceutów – nowy cykl konferencji o leczeniu ran dla farmaceutów
Konferencje Newsy

Rany dla farmaceutów – nowy cykl konferencji o leczeniu ran dla farmaceutów

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

W dniach 25-26 marca 2021 r. odbędzie się pierwsza konferencja z cyklu „Rany dla farmaceutów”. Kolejne spotkania zaplanowane są w czerwcu, październiku i grudniu. Wydarzenia skierowane są do farmaceutów. Udział w konferencji jest bezpłatny. Sprawdź, jak można się zarejestrować i jakie tematy znalazły się w programie konferencji.

 

 

Podczas tego cyklu wydarzeń na uczestników czekają angażujące, praktyczne pokazy warsztatowe, wiedza wybitnych ekspertów w leczeniu ran, ciekawe case studies oraz nowoczesne rozwiązania w leczeniu ran.

Cykl konferencji „Rany dla farmaceutów” to cztery spotkania, które odbędą się 25-26 marca, 16-17 czerwca, 5-6 października i 14-15 grudnia na platformie: www.ranydlafarmaceutow.pl.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Istnieje również możliwość wykupienia pakietu dostępu VIP w cenie 49 zł, który zapewnia dostęp do nagrań wszystkich warsztatów do 60 dni po wydarzeniu. Osoby, które wykupiły pakiet VIP, po konferencji “Rany dla farmaceutów” otrzymają link do nagrań.

Co znalazło się w programie wydarzenia?

Eksperci w swoich wystąpieniach pochylą się nad rolą farmaceuty w leczeniu ran w świetle obowiązujących wytycznych, leczeniem ran z wykorzystaniem specjalistycznych opatrunków oraz prawidłowym oczyszczaniem rany, czyli jakich produktów nie powinno się już zalecać. Ponadto w programie znalazły się również zasady oceny stanu rany, zasady doboru produktów, które przyspieszą gojenie, jak również bezbolesnej zmiany opatrunku u pacjenta.

Specjaliści przedstawią najważniejsze kwestie dotyczące leczenia m.in. odleżyn, zespołu stopy cukrzycowej, owrzodzeń żylnych czy oparzeń, jak również zastosowania nowoczesnej antyseptyki. Uczestnicy będą mieli okazję do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie terapii podciśnieniowej czy ochrony skóry wokół rany.

Przewodniczącym Komitetu Naukowego cyklu konferencji „Rany dla farmaceutów” jest dr n. med. Grzegorz Krasowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.

– W obliczu starzejącego się społeczeństwa oraz rosnącej wciąż skali problemu ran trudno gojących się w Polsce, wierzymy w to, że stała edukacja w tym zakresie jest niezbędnym działaniem służącym do popularyzacji najnowszej wiedzy umożliwiającej przeprowadzenie skutecznego procesu leczenia. Ogromnie ważną rolę w tym procesie odgrywają farmaceuci, którzy są przecież najbliżej pacjentów – to dla Państwa zdecydowaliśmy się przygotować nowy cykl konferencji “Rany dla farmaceutów – podkreślił w zaproszeniu dr n. med. Grzegorz Krasowski.

Organizatorami cyklu konferencji „Rany dla farmaceutów” są Stowarzyszenia Naukowe Leczenia Ran, Wydawnictwo Evereth Publishing oraz portal medyczny ForumLeczeniaRan.pl

Po konferencji uczestnicy otrzymają certyfikat, który potwierdzi udział w konferencji. Liczba miejsc na wydarzenia z cyklu „Rany dla farmaceutów” jest ograniczona, dlatego serdecznie zapraszamy do rejestracji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *