Badania naukowe Konferencje Leczenie ran Newsy

Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran – nowe aktywności i konferencje o leczeniu ran

Ten tekst przeczytasz w 3 min.

SNLR to nowo powołane towarzystwo naukowe, którego misją jest propagowanie wśród pracowników ochrony zdrowia nowoczesnych metod leczenia ran. We współpracy z innymi instytucjami i wybitnymi naukowcami będzie działać na rzecz podnoszenia standardów terapii ran w Polsce. SNLR objęło patronatem portal Forum Leczenia Ran.

Cele stowarzyszenia

Do najważniejszych zadań, jakie stawia przed sobą Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran, należy przede wszystkim upowszechnianie wiedzy naukowej i praktycznej z zakresu leczenia ran, podnoszenie poziomu naukowego i kwalifikacji zawodowych w zakresie leczenia ran o różnej etiologii u pielęgniarek, położnych, lekarzy, ratowników medycznych, mikrobiologów i innych pracowników ochrony zdrowia oraz wdrażanie do ich praktyki zawodowej nowoczesnych standardów leczenia ran, zwiększenie dostępności nowoczesnych metod leczenia ran w Polsce, działanie na rzecz poprawy jakości merytorycznej szkoleń i kursów z zakresu leczenia ran dla pracowników ochrony zdrowia (w programach kształcenia dyplomowego, podyplomowego i kursów doszkalających).

Stowarzyszenie planuje na 2020 rok wiele aktywności i konferencji dotyczących leczenia ran, o których będzie informować za pośrednictwem strony internetowej.

Władze SNLR

W zarządzie stowarzyszenia znaleźli się wybitni eksperci, blisko związani z tematyką leczenia ran. Prezesem zarządu jest dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej. Wiceprezes dr hab. n. med. Anna Chrapusta jest ekspertką w dziedzinie chirurgii plastycznej, natomiast wiceprezes dr n. med. Grzegorz Krasowski to specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej. Sekretarzem SNL jest dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw., znana mikrobiolog, skarbnikiem natomiast mgr Zuzanna Konrady, pielęgniarka specjalizująca się w leczeniu ran. Do zarządu należą także prof. dr hab. n. med. Jerzy Strużyna, konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii plastycznej, prof. dr hab. n. med. Zbigniew Rybak, specjalista chirurgii ogólnej, naczyniowej i angiologii, prof. dr hab. n. med. Waldemar Kostewicz, ekspert w dziedzinie chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, który zajmuje się chirurgią endokrynologiczną, a także mgr Anna Mirosz i mgr Joanna Piszczek, pielęgniarki wyspecjalizowane w leczeniu ran.

Jak wstąpić do SNLR?

Aby zostać członkiem Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, należy wypełnić i wysłać deklarację członkowską dostępną na stronie internetowej stowarzyszenia (http://snlr.pl/zostan-czlonkiem/). Wpisowe dla członka zwyczajnego wynosi 2 złote, natomiast dla członka studenta 1 złoty.

W 2020 roku stowarzyszenie nie będzie pobierało opłaty członkowskiej.

Forum Leczenia Ran

Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran objęło patronatem Forum Leczenia Ran (www.forumleczeniaran.pl), jedyny niezależny portal o leczeniu ran w Polsce, oraz cykl konferencji naukowo-szkoleniowych dla pielęgniarek „Postępowanie z raną przewlekłą”. W ramach stowarzyszenia będzie również wydawane oficjalne czasopismo naukowe „Forum Leczenia Ran”.

Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran zaprasza także na organizowane przez wydawnictwo naukowe Evereth Publishing IV Forum Leczenia Ran, interdyscyplinarną konferencję naukową dla lekarzy i pielęgniarek zajmujących się leczeniem trudno gojących się ran. Forum Leczenia Ran to największa konferencja o leczeniu ran w Polsce, która charakteryzuje się najwyższym poziomem merytorycznym. Biorą w niej udział zarówno wybitni wykładowcy i eksperci merytoryczni, jak i czynni praktycy z różnych dziedzin medycyny. Forum Leczenia Ran to miejsce dyskusji o nowoczesnym, wyspecjalizowanym leczeniu ran, które cieszy się zaufaniem środowiska medycznego. Tegoroczna edycja Forum Leczenia Ran odbędzie się 15-17 października w Zakopanem. W tym roku Forum Leczenia Ran będzie także zjazdem członków Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran. Członkom SNLR przysługuje zniżka na udział w konferencji.

Zarejestruj się na IV Forum Leczenia Ran:

www.flr2020.pl

 

Oficjalna strona Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran:

www.snlr.pl

 

Fanpage Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran na Facebooku:

www.facebook.com/stowarzyszenienaukoweleczeniaran

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *