Tatuaż z henny poparzył dziecko
Leczenie ran Newsy Pod sliderem

Tatuaż z henny poparzył dzieci

Popularna pamiątka z wakacji jaką jest tatuaż z henny, poparzyła skórę 5-letniego chłopca, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Blizny po poparzeniach oszpeciły również 7- letnią dziewczynkę, której blizny po tatuażach pozostaną prawdopodobnie na całych rękach. Rodzice poparzonych dzieci ostrzegają.

Tatuaż z henny nie powinien pozostawić śladów na skórze

Henna może być przyczyną gwałtownej reakcji alergicznej. Niekiedy jak się okazuje, może również doprowadzić do poparzenia skóry i powstania blizn, które pozostaną do końca życia.

Zdjęcia poparzonej 7-latki pojawiły się na portalu społecznościowym Facebook. Jak ostrzegają rodzice poparzonych dzieci, należy uważać z tatuowaniem dzieci henną.

Poparzenie po tatuażu henną może wystąpić nawet po miesiącu

Jak informuje The Sun, u 5-letniego chłopca po wykonaniu tatuażu z henny tego samego dnia na jego ręce pojawiło się zaczerwienienie. Po miesiącu, w miejscu tatuażu pojawił się czerwony, opuchnięty ślad, który przypominał poparzenie.
Czy istnieje naturalna czarna henna?

Do uzyskania naturalnej czarnej henny tatuatorzy korzystają z połączenia naturalnej henny, która jest jaśniejsza, w odcieniach brązu i bordo oraz toksycznego składnika PPD. Wykonywanie tatuaży z tak przygotowanej henny w niektórych państwach jest zabronione, m.in. w Stanach Zjednoczonych.\

Dodawany do naturalnej henny toksyczny składnik PPD często może wywoływać reakcję alergiczną. Jej najczęstsze objawy to:

  • swędzenie,
  • zaczerwienienie,
  • ból skóry,
  • wysypka,
  • strupy,
  • stany zapalne skóry,
  • blizny na skórze.

Wykonując tatuaże z henny należy mieć świadomość potencjalnych powikłań jakie mogą wystąpić po tym pozornie naturalnym barwniku pochodzenia roślinnego.

Źródło: polskatimes.pl

Przeczytaj także: Sztuczna skóra stworzona dzięki nanotechnologii może wspomóc gojenie ran

One thought on “Tatuaż z henny poparzył dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *