Marek Kucharzewski i Beata Mrozikiewicz-Rakowska
Eksperci Konferencje Newsy Pod sliderem Wideo

To zmienia cały system leczenia ran w Polsce – o konferencji II Forum Leczenia Ran opowiadają eksperci

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Ponad 700 osób na konferencji, która zyskała uznanie specjalistów z zakresu leczenia ran z całej Polski. Forum Leczenia Ran to wydarzenie, którego obie dotychczasowe edycje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że miejsca wyprzedały się na wiele miesięcy przed inauguracją. Współorganizatorzy, dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska oraz dr hab. n. med. Marek Kucharzewski opowiadają o znaczeniu tej konferencji dla leczenia ran w Polsce. 

W rozmowie z Evereth News Przewodniczący Komitetu Naukowego II Forum Leczenia Ran – dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska oraz dr hab. n. med. Marek Kucharzewski podkreślili, że jest to wydarzenie o dużym znaczeniu ogólnopolskim, łączące ekspertów różnych specjalności.

– Naszym mottem będzie łączenie – mówi dr n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska. Chcielibyśmy łączyć różne dyscypliny.

– Trzeba powiedzieć, że jest coraz większe zrozumienie problemu leczenia ran w Ministerstwie Zdrowia – dodaje dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, współtworca Forum Leczenia Ran. Pani wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko powiedziała, że minister Szumowski jest całym sercem za tym, żeby leczenie ran nie odbywało się w warunkach szpitalnych, tylko było przeniesione do podstawowej opieki. To zmienia cały system leczenia ran w Polsce. Mamy zapewnienie, że na następną konferencję z cyklu Forum Leczenia Ran przyjedzie ktoś z władzy, z Narodowego Funduszu Zdrowia, a może i osobiście sam Pan minister – dodał ekspert.

Gośćmi specjalnymi ostatniej edycji konferencji byli między innymi światowej sławy prof. Maria Siemionow, wiceminister zdrowia – Józefa Szczurek-Żelazko i prof. Axel Kramer.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu!

III Forum Leczenia Ran odbędzie się 10-12 października 2019 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu – rejestracja na konferencję już została otwarta. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *