Nowy projekt rozporządzenia: leczenie ran wśród kompetencji magistrów pielęgniarstwa
Leczenie ran Newsy Obok slidera

Zakażenia skóry i tkanki podskórnej na konferencji I Forum Zakażeń

Jednym z tematów ogólnopolskiej konferencji I Forum Zakażeń będą zakażenia skóry i tkanki podskórnej. W przewidzianym interdyscyplinarnym panelu ekspertów wezmą udział tacy specjaliści jak m.in. mikrobiolog, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw.; chirurg, dr hab. n. med. Grzegorz Krasowski oraz biotechnolog, dr n. med. Adam Junka.

Podczas panelu dotyczącego zakażeń skóry i tkanki podskórnej zostaną gruntownie omówione i skomentowane aktualne wytyczne dotyczące postępowania z raną zakażoną. Eksperci podzielą się swoim doświadczeniem i wnioskami, możliwa będzie także dyskusja z uczestnikami. Panel będzie dotyczył takich kwestii, jak: opieka nad raną w odniesieniu do jej stanu mikrobiologicznego i klinicznych etapów zakażenia, działania profilaktyczne, diagnostyka mikrobiologiczna rany przewlekłej, oczyszczanie, gojenie ran zakażonych i wiele, wiele innych.

I Forum zakażeń – ogólnopolska konferencja o zakażeniach drobnoustrojami

Konferencja I Forum Zakażeń odbędzie się w dniach od 4-6 kwietnia 2019 r. w Centrum Kongresowym Hotelu Warszawianka w Jachrance. Organizatorem konferencji jest wydawnictwo naukowe Evereth Publishing, wydawca dwumiesięcznika naukowego „Forum Zakażeń” oraz Katedra Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. O opiekę i współpracę merytoryczną zadbało Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem m.in. Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – PZH oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Na I Forum Zakażeń przyjadą eksperci z różnych dziedzin

W rozmowie z Evereth News Przewodnicząca Komitetu Naukowego I Forum Zakażeń oraz Redaktor Naczelna czasopisma naukowego o tym samym tytule, dr hab. n. med. Marzenna Bartoszewicz, prof. nadzw. opowiedziała o tym, jak zrodził się pomysł na organizację tego wydarzenia:

– Przez 9 lat istnienia czasopisma „Forum Zakażeń” w formie papierowej i elektronicznej staraliśmy się propagować ideę kontroli, ograniczania oraz leczenia zakażeń – powiedziała ekspertka w dziedzinie mikrobiologii. W tym czasie nagromadziło się bardzo dużo nowych tematów, które staramy się omawiać, nie tylko w formie artykułów, ale również w formie bezpośredniej wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami, pielęgniarkami, mikrobiologami i decydentami zajmującymi się problematyką szeroko pojętych zakażeń drobnoustrojami. Stąd pomysł na konferencję – aby móc na żywo podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami, a także zapoczątkować opracowywanie nowych konsensusów dotyczących profilaktyki i postępowania ograniczającego zakażenia.

Zakażenia są interdyscyplinarne

Prof. Marzenna Bartoszewicz tłumaczy, że na konferencji przewidzianych jest tyle interesujących wywiadów i paneli dyskusyjnych, że każdy znajdzie coś dla siebie.

– Zarówno pielęgniarki, jak i lekarze, mikrobiolodzy, a także osoby zajmujące się w placówkach medycznych sterylizacją, dezynfekcją i szeroko pojętą higieną szpitalną znajdą w programie coś dla siebie – zaznaczyła prof. Marzenna Bartoszewicz. Zakażenia są interdyscyplinarne – bakterie czy wirusy bowiem nie wybierają jednej grupy zawodowej, tylko dotyczą wszystkich, których codzienna praca wiąże się z ochroną zdrowia i leczeniem pacjentów.

Więcej informacji dotyczących konferencji I Forum Zakażeń znaleźć można na stronie internetowej: www.fz2019.pl.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu! Liczba miejsc jest ograniczona.

Przeczytaj także: Prof. Bartoszewicz o I Forum Zakażeń: „Bakterie i wirusy nie wybierają jednej grupy zawodowej”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *