Konferencje Newsy Pod sliderem

Zarejestruj się na bezpłatną konferencję „Postępowanie z raną przewlekłą” w Chełmie

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

13 lutego 2020 r. w Szkole Policealnej – Medyczne Studium Zawodowe im. Władysławy Szoc przy ul. Szpitalnej 50 w Chełmie odbędzie się bezpłatna konferencja naukowo-szkoleniowa „Postępowanie z raną przewlekłą”. Wydarzenie skierowane jest do pielęgniarek i pielęgniarzy chętnych poszerzyć i aktualizować swoją wiedzę w zakresie opieki nad raną trudno gojącą się.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy zgłosić się do Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Chełmie. Zapisy przyjmowane są telefonicznie (82 565 43 73), e-mailowo (oipipchelm@o2.pl) lub osobiście.

Wydarzenie poprowadzi opiekun naukowy cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą” dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, Prezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, ekspert w dziedzinie leczenia ran oraz mgr Anna Mirosz, pielęgniarka specjalizująca się w leczeniu ran.

mgr Anna Mirosz, pielęgniarka specjalizująca się w leczeniu ran, od stycznia 2020 roku prowadząca cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą”

Konferencja odbyła się już w ponad 30 miastach w całej Polsce

Wśród wiodących tematów konferencji znajdzie się problematyka leczenia ran o różnej etiologii – owrzodzenia, odleżyny, stopa cukrzycowa; ogólne i miejscowe postępowanie z raną przewlekłą; antyseptyka i opatrunki; mikrobiologiczny aspekt leczenia rany przewlekłej; leczenie podciśnieniem – terapia NPWT; kompresjoterapia czy żywienie w leczeniu ran trudno gojących się.

Oprócz merytorycznych wykładów prowadzonych przez praktyków i najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach, uczestnicy otrzymają ciekawe materiały konferencyjne i prestiżowe medyczne czasopismo naukowe oraz imienny certyfikat z punktami edukacyjnymi. Podczas wydarzenia odbędzie się wystawa firm, które oferują nowoczesne rozwiązania w leczeniu ran.

Konferencje z cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą” pod patronatem NRPiP

Organizatorem konferencji jest wydawnictwo naukowe Evereth Publishing oraz Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Konferencja odbędzie się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny nad konferencją objęło Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran.

„Postępowanie z raną przewlekłą” to cykl jednodniowych, bezpłatnych konferencji, których celem jest przede wszystkim szerzenie świadomości na temat najbardziej aktualnych wytycznych i najnowocześniejszych metod leczenia trudno gojących się ran o różnej etiologii. Dotychczas, odbyło się już ponad 30 spotkań z cyklu. W każdej z nich, bierze udział od 200 do 400 uczestników.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzenie OIPIP. Wydarzenie potrwa od godz. 9:00 do ok. godz. 15:00. Wstęp na konferencję jest bezpłatny dla pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji o cyklu bezpłatnych konferencji dla pielęgniarek: www.postepowaniezrana.pl 

Przeczytaj także: Sukces ostrowskich lekarzy: poparzony noworodek wrócił do domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *