Czym grozi aborcja wykonana bez zachowania standardów medycznych?
Newsy Pod sliderem

Czym grozi aborcja wykonana bez zachowania standardów medycznych?

Nieprawidłowo wykonany bądź w warunkach pozostawiających wiele do życzenia zabieg aborcji wiąże się z takimi powikłaniami, jak m.in. krwawienie z pochwy czy wstrząs, czyli zapaść układu krążenia. Objawy te wskazują na konieczność natychmiastowej pomocy medycznej.

Na aborcję, która została wykonana bez zachowania standardów medycznych wskazywać będzie również ból jamy brzusznej i obecność zakażenia.

Ponadto aborcja wykonana przez osobę pozbawioną niezbędnych umiejętności bądź w środowisku, które nie spełnia minimalnych standardów medycznych może wiązać się również z wieloma komplikacjami, zagrażającymi jej życiu, takimi jak uszkodzenie dróg rodnych oraz narządów wewnętrznych, niepełna aborcja czy perforacja macicy.

W jaki sposób leczyć powikłania po aborcji?

W przypadku krwotoku z dróg rodnych spowodowanego niebezpieczną aborcją należy natychmiast zatamować krwawienie, ponieważ może ono być przyczyną zgonu.

Infekcja, do której doszło na skutek aborcji przeprowadzonej w nieprofesjonalnych warunkach powinna być leczona antybiotykami. Ponadto konieczne będzie jak najszybsze usunięcie wszystkich pozostałych tkanek ciążowych z macicy.

Jeżeli podczas wykonywania aborcji przez osobę pozbawioną niezbędnych umiejętności doszło do urazu narządów płciowych czy narządów wewnętrznych, bądź jest to wysoce prawdopodobne, pacjentka powinna zostać skierowana do odpowiedniego oddziału w celu dalszej diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Przeczytaj także: Nowa metoda leczenia zespołu stopy cukrzycowej opracowana przez naukowców z San Diego

Forum ZakażeńPrzeczytaj bezpłatnie pokrewny artykuł w czasopiśmie „Forum Leczenia Ran”:

2 thoughts on “Czym grozi aborcja wykonana bez zachowania standardów medycznych?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.