Już 15 czerwca w Zielonej Górze odbędzie się kolejna bezpłatna konferencja z cyklu „Rany dla Farmaceutów”. To niepowtarzalna okazja, by kompleksowo pogłębić swoją wiedzę z zakresu postępowania z pacjentem z raną ostrą i trudno gojącą się, a także do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych relacji. Ponadto za udział w szkoleniu farmaceuci mogą zdobyć aż 12 punktów edukacyjnych.
Cykl bezpłatnych konferencji „Rany dla Farmaceutów” powstał we współpracy wydawnictwa naukowego Evereth Publishing i Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. Podczas spotkania skupimy się na pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu umiejętności związanych z terapią ran, specjalnie dostosowaną do potrzeb farmaceutów i wszystkich osób zawodowo związanych z farmacją – m.in. techników i studentów farmacji.
„Rany dla Farmaceutów” w Zielonej Górze
Bezpłatna konferencja „Rany dla Farmaceutów” odbędzie się 15 czerwca w Zielonej Górze. Spotkanie będzie miało miejsce w Grape Town Hotel przy al. Wojska Polskiego 79 w godzinach od 9:00 do 17:00. Udział w konferencji obejmuje:
- udział w wykładach
- wstęp na wystawę firm
- przerwę kawową
Ponadto farmaceuci mogą uzyskać aż do 12 punktów edukacyjnych – 6 za udział w wydarzeniu, a kolejne 6 za rozwiązanie testu na koniec spotkania.
Dlaczego warto wziąć udział w konferencji „Rany dla Farmaceutów”?
W ramach konferencji organizatorzy zaplanowali niezwykle bogaty program merytoryczny, obejmujący takie zagadnienia jak:
- rola farmaceuty w leczeniu ran w świetle obowiązujących przepisów,
- produkty wskazane i przeciwwskazane w świetle aktualnych zaleceń,
- fakty i mity w leczeniu ran,
- zamienniki i produkty podobne – czy jest różnica?
- leczenie ran z wykorzystaniem specjalistycznych opatrunków,
- prawidłowe oczyszczanie rany – jakich produktów nie powinno się już zalecać?
- zasady oceny stanu rany,
- dobór produktów, które przyspieszą gojenie,
- bezbolesna zmiana opatrunku u pacjenta,
- leczenie: odleżyn, zespołu stopy cukrzycowej, owrzodzeń żylnych, oparzeń i nie tylko.
Ponadto będą odbywały się również pokazy warsztatowe. Uczestnicy mogą wziąć także udział w wystawie firm farmaceutycznych. To idealna okazja, by na żywo zapoznać się ze specjalistycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w leczeniu ran.
Projekt „Rany dla Farmaceutów” realizowany jest we współpracy Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, wydawnictwa Evereth Publishing oraz Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran. Patronat Honorowy nad spotkaniem w czerwcu sprawuje Lubuska Okręgowa Izba Aptekarska.
Sprawdź kalendarz wszystkich bezpłatnych konferencji z cyklu „Rany dla Farmaceutów”: www.ranydlafarmaceutow.pl/kalendarz