Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu „Postępowanie z raną LIVE” – „Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia owrzodzeń żylnych podudzi”, prowadzony przez dr. hab. n. med. Marka Kucharzewskiego, Prezesa Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran. Wykład odbędzie się 10 września o godz. 19:00. Jego organizatorami są wydawnictwo naukowe Evereth Publishing i Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran. Partnerem wydarzenia jest firma Mölnlycke. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
Webinar pod hasłem „Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia owrzodzeń żylnych podudzi” poprowadzi dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, ekspert z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu ran, Prezes SNLR. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się tutaj.
Podczas spotkania prowadzący przedstawi zagadnienia dotyczące metod skutecznego i bezpiecznego dla pacjenta leczenia owrzodzeń żylnych podudzi. Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.
„Postępowanie z raną LIVE”
Cykl webinarów „Postępowanie z raną LIVE” realizowany jest na portalu ForumLeczeniaRan.pl. Podczas każdego seminarium internetowego eksperci w zakresie leczenia ran będą opowiadać o najważniejszych aspektach leczenia. Uczestnicy oprócz obejrzenia wykładu będą mieli możliwość zadawania pytań ekspertom na czacie.
Tytuł wykładu brzmi: „Nowoczesne metody diagnostyki i leczenia owrzodzeń żylnych podudzi”
Webinar poprowadzi dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu ran. Prezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, kierownik Katedry i Zakładu Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiadacz bogatego dorobku naukowego, redaktor naczelny czasopisma „Forum Leczenia Ran”, opiekun naukowy cyklu konferencji dla pielęgniarek „Postępowanie z raną przewlekłą”.
Jakie tematy będą poruszane podczas cyklu webinarów?
Wśród wiodących tematów spotkań online znajdzie się problematyka leczenia ran o różnej etiologii – owrzodzenia, odleżyny, stopa cukrzycowa; ogólne i miejscowe postępowanie z raną przewlekłą; antyseptyka i opatrunki; mikrobiologiczny aspekt leczenia rany przewlekłej; leczenie podciśnieniem – terapia NPWT; kompresjoterapia oraz żywienie w leczeniu ran trudno gojących się.
Organizatorami webinarów są wydawnictwo naukowe Evereth Publishing oraz Stowarzyszenie Naukowe Leczenia Ran.