Już 7 września we Wrocławiu odbędzie się kolejna bezpłatna konferencja z cyklu „Rany dla Farmaceutów” – projektu, którego celem jest kompleksowa edukacja środowiska farmaceutycznego w zakresie skutecznego i bezpiecznego postępowania z ranami o różnej etiologii. W ramach wydarzenia farmaceuci mogą zyskać aż 12 punktów edukacyjnych.
Cykl bezpłatnych konferencji „Rany dla Farmaceutów” powstał we współpracy wydawnictwa naukowego Evereth Publishing, Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran oraz Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. Patronat Honorowy nad całym projektem sprawuje Naczelna Izba Aptekarska, natomiast wydarzenie we Wrocławiu odbywa się pod Patronatem Honorowym Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej we Wrocławiu.
Podczas spotkania skupimy się na pogłębianiu wiedzy i rozwijaniu umiejętności związanych z terapią ran, specjalnie dostosowaną do potrzeb farmaceutów i wszystkich osób zawodowo związanych z farmacją – m.in. techników farmaceutycznych, kierowników aptek i studentów farmacji.
„Rany dla Farmaceutów” Wrocław
Kolejna bezpłatna konferencja „Rany dla Farmaceutów” odbędzie się 7 września we Wrocławiu. Spotkanie będzie miało miejsce w Ibis Styles Wrocław Centrum w godzinach od 9:00 do 17:00. Udział w konferencji obejmuje:
- udział w wykładach
- wstęp na wystawę firm
- przerwę kawową
Ponadto farmaceuci mogą uzyskać aż do 12 punktów edukacyjnych – 6 za udział w wydarzeniu, a kolejne 6 za rozwiązanie testu na koniec spotkania.
Dlaczego warto wziąć udział w konferencji „Rany dla Farmaceutów”?
W ramach konferencji organizatorzy zaplanowali niezwykle bogaty program merytoryczny, obejmujący takie zagadnienia jak:
- rola farmaceuty w leczeniu ran w świetle obowiązujących przepisów,
- produkty wskazane i przeciwwskazane w świetle aktualnych zaleceń,
- fakty i mity w leczeniu ran,
- zamienniki i produkty podobne – czy jest różnica?
- leczenie ran z wykorzystaniem specjalistycznych opatrunków,
- prawidłowe oczyszczanie rany – jakich produktów nie powinno się już zalecać?
- zasady oceny stanu rany,
- dobór produktów, które przyspieszą gojenie,
- bezbolesna zmiana opatrunku u pacjenta,
- leczenie: odleżyn, zespołu stopy cukrzycowej, owrzodzeń żylnych, oparzeń i nie tylko.
Ponadto będą odbywały się również pokazy warsztatowe. Uczestnicy mogą wziąć także udział w wystawie firm farmaceutycznych. To idealna okazja, by na żywo zapoznać się ze specjalistycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w leczeniu ran.