Test

Ogromny sukces konferencji „Rany dla Farmaceutów”

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Konferencja online „Rany dla Farmaceutów”, która odbyła się 25-26.03.2021 r. zgromadziła ponad 1600 farmaceutów. Wydarzenie było pierwszym z cyklu czterech spotkań, które zostały zaplanowane w tym roku. Dostrzegamy ogromne zainteresowanie tej grupy zawodowej problematyką ran trudno gojących się.

Ogromny sukces konferencji „Rany dla Farmaceutów”

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Kaliskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej, Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej oraz Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

Konferencję rozpoczął Przewodniczący Komitetu Naukowego, dr n. med. Grzegorz Krasowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, który w swoim wystąpieniu omówił m.in. najważniejsze zasady postępowania w poszczególnych etapach gojenia. Podkreślił również istotę kwestii niedożywienia u pacjentów z raną przewlekłą.

Pierwszego dnia konferencji swoją wiedzą w zakresie niezbędnych przedmiotów do zmiany opatrunku w domu pacjenta podzieliła się również mgr Anna Mirosz, specjalistka leczenia ran.

Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchać wykład mgr Sylwia Rogowska, która przedstawiła opisy przypadków swoich pacjentów oraz wyjaśniła jakie zastosowała leczenie w przypadku każdej rany.

Ogromny sukces konferencji „Rany dla Farmaceutów”
Przewodniczący Komitetu Naukowego, dr n. med. Grzegorz Krasowski, Wiceprezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran

Konferencja została podzielona na 5 tematycznych sesji

Drugiego dnia wydarzenia swój wykład wygłosił dr n. med. Grzegorz Krasowski, który zaznaczył, aby pamiętać o tym, że w centrum całego procesu leczenia znajduje się pacjent w ujęciu holistycznym.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać również wykładu, m.in. mgr Agnieszki Klepackiej, która przedstawiła prawidłowy proces oczyszczania rany „brudnej” i jego znaczenie w procesie gojenia. Mgr Elżbieta Szkiler przedstawiła czarną listę produktów, których nie używa się już w leczeniu ran, a także podjęła się klasyfikacji opatrunków, w zależności od rodzaju rany.

O zamiennikach i odpowiednikach produktów w procesie leczenia rany opowiedziała mgr Zuzanna Konrady, Członek Zarządu SNLR.

Ostatnia sesja dwudniowego spotkania była okazją do rozszerzenia swojej wiedzy w zakresie podstaw żywienia medycznego u pacjentów z raną trudno gojącą się oraz roli żywienia w holistycznej opiece nad pacjentem z raną.

Po każdej sesji eksperci odpowiadali na zadane przez uczestników pytania. Zaangażowanie uczestników oraz ilość zadawanych pytań pokazała wyraźnie, jak bardzo farmaceuci chcą rozszerzać i aktualizować wiedzę w zakresie leczenia ran.

 

Kolejne wydarzenia z cyklu „Rany dla Farmaceutów” odbędą się w dniach 16-17 czerwca, 5-6 października oraz 14-15 grudnia.

 

Ogromny sukces konferencji „Rany dla Farmaceutów”
mgr Anna Mirosz, specjalistka leczenia ran

 

Przeczytaj także: Rany dla farmaceutów – nowy cykl konferencji o leczeniu ran dla farmaceutów

Dodaj komentarz

test

test