W dniach 10-11 marca odbędzie się ogólnopolska, interaktywna e-konferencja „Współczesne Wyzwania Opieki Paliatywnej”. Podczas drugiego dnia wydarzenia w programie zaplanowano sesję dotyczącą leczenia ran trudno gojących się w opiece paliatywnej. Aby wziąć udział w wydarzeniu, zarejestruj się.
Podczas sesji „Rany trudno gojące się w opiece paliatywnej” uczestnicy będą mieli okazję do wysłuchania wykładów dotykających problematyki leczenia ran u pacjentów w ostatnim stadium choroby. Wśród wykładów znalazły się takie tematy jak „Postępowanie z ranami u pacjentów objętych opieką paliatywną, zgodne ze strategią higieny rany”, „Owrzodzenia nowotworowe w hospicjach – case study”, „Diabeł tkwi w szczegółach – interakcje fizykochemiczne i substancje pomocnicze w antyseptykach” oraz „Specyfika leczenia ran w opiece paliatywnej”. Sesję tę zakończy Q&A – czyli sesja pytań i odpowiedzi.
Wiedzą z zakresu leczenia ran u pacjentów paliatywnych podzielą się mgr Monika Aleksy-Polipowska z Kamiliańskiego Centrum Opieki Paliatywnej, mgr Sylwia Rogowska z Hospicjum im. bł. ojca Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, mgr Ruth Dudek-Wicher z Katedry i Zakładu Mikrobiologii Farmaceutycznej i Parazytologii UM we Wrocławiu oraz mgr Ewa Woytoń z Poradni Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowego we Wrocławiu.
Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Odchodzić w czasach COVID-19…”
Konferencja „Współczesne Wyzwania Opieki Paliatywnej” posiada certyfikat INFARMA. Organizatorem spotkania jest wydawnictwo Evereth Publishing i Ośrodek Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów.
Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej im. Profesora Jacka Łuczaka, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki, Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, Konsultanta Krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki paliatywnej, dr Izabeli Kaptacz, Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, Konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, dr Marioli Rybki oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Opieki Paliatywnej.
Podczas tej interaktywnej konferencji odbędą się angażujące panele dyskusyjne i ciekawe wykłady prowadzone przez ekspertów. Ponadto zostaną omówione również case studies oraz przedstawione nowoczesne rozwiązania w opiece nad pacjentem paliatywnym.
Przeczytaj także:
Dr Paweł Witt: „Odchodzenie w czasach Covid-19 to przede wszystkim krzyk samotności”
Na czym polega radioterapia paliatywna?