„Diagnostyka i leczenie owrzodzeń kończyn dolnych” – wykład z IV Forum Leczenia Ran BEFORE
Konferencje Newsy Obok slidera Owrzodzenia żylne Owrzodzenia żylne goleni

„Diagnostyka i leczenie owrzodzeń kończyn dolnych” – wykład z IV Forum Leczenia Ran BEFORE

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Podczas konferencji IV FLR BEFORE uczestnicy otrzymali nie tylko dużą dawkę wiedzy teoretycznej, ale również praktyczne wskazówki dotyczące postępowania z różnymi rodzajami ran. Wśród najciekawszych wystąpień znalazł się wykład dr n. med. Doroty Mehrholz, która pokazała uczestnikom, w jaki sposób przebiega proces terapeutyczny owrzodzeń kończyn dolnych.

Dr n. med. Dorota Mehrholz przedstawiła uczestnikom proces diagnostyki i leczenia owrzodzeń kończyn dolnych na przykładzie dwojga swoich pacjentów. Pierwszym pacjentem, którego przypadek został zaprezentowany przez ekspertkę, był mężczyzna z niegojącym się od 3 miesięcy owrzodzeniem na podłożu przewlekłej niewydolności żylnej. Druga zaprezentowana pacjentka cierpiała z powodu owrzodzeń o tej samej etiologii, jednak w tym wypadku rany były powikłane z powodu wcześniejszego urazu.

Ekspertka zaprezentowała krok po kroku, w jaki sposób przebiega oczyszczanie rany i zmiana opatrunku. Objaśniła również, jaki sprzęt, produkty i opatrunki wykorzystała na każdym etapie procedury. Następnie ekspertka pokazała również, w jaki sposób prawidłowo i z zachowaniem bezpieczeństwa wykonać poszczególne procedury diagnostyczne, takie jak np. pobranie posiewu z rany czy pomiar wskaźnika kostka-ramię.

Dr n. med. Dorota Mehrholz jest lekarzem pracującym na co dzień w Klinice Dermatologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dr n. med. Dorota Mehrholz to autorka wielu publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Poniżej prezentujemy nagranie całego wystąpienia dr n. med. Doroty Mehrholz:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *