Już jest program konferencji Forum Leczenia Ran ONLINE!
Konferencje Newsy Obok slidera

Maraton case study na Forum Leczenia Ran ONLINE

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Podczas największej konferencji o leczeniu ran w Polsce „Forum Leczenia Ran ONLINE” odbędzie się sesja pt. „Maraton case study – leczenie ran w opiece domowej”. Obecnie trwają zgłoszenia specjalistów, którzy zechcieliby podzielić się wiedzą w zakresie przypadków ze swojego doświadczenia. Serdecznie zachęcamy do zgłoszeń.

– Szukamy perełek w leczeniu ran – jeśli masz ciekawy przypadek wyleczonej rany udokumentowany zdjęciami, zgłoś się! Autorki i autorzy najciekawszych przypadków zostaną zaproszeni do wystąpienia podczas Forum Leczenia Ran przed widownią ponad 3500 uczestników. Daj się odkryć – pokaż nam swoją pracę i podziel się swoim doświadczeniem! Ogłoszenie skierowane jest wyłącznie do profesjonalistów medycznych – pielęgniarek i lekarzy – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mail: redakcja@forumleczeniaran.pl. Powinny się w nim znaleźć krótki opis i kilka zdjęć przypadku, jak również kilka słów o sobie.

Forum Leczenia Ran ONLINE odbędzie się w dniach 12-15 maja 2021 r.

Wydarzenie będzie okazją do omówienia najważniejszych tematów w zakresie leczenia ran trudno gojących się. W programie spotkania pojawiły się m.in. takie kwestie, jak: sekwestracja superabsorbentów i zarządzanie wysiękiem, proces leczenia ran pooperacyjnych u pacjentów z immunosupresją, leczenia ran w świetle obowiązujących wytycznych oraz mobilizacja i terapia blizn.

Ponadto podczas spotkania zostanie omówiona rola opatrunków specjalistycznych w procesie gojenia ran, a także wczesnej i wtórnej prewencji ZSC. W programie wydarzenia znalazła się również sesja poświęcona roli antyseptyki oraz żywienia w procesie leczenia ran trudno gojących się, jak również blok praktycznych warsztatów tematycznych.

Na uczestników będzie czekał również blok paneli dyskusyjnych, podczas którego eksperci pochylą się nad leczeniem ran w pandemii, istotą współpracy między specjalistami w procesie leczenia pacjenta z raną przewlekłą czy najważniejszymi kwestiami w leczeniu ran w praktyce domowej. Blok ten zakończy się panelem dyskusyjnym Q&A, podczas którego eksperci leczenia ran będą odpowiadali na pytania przesłane wcześniej przez czytelników portalu ForumLeczeniaRan.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *